У Збаражі вшанували пам’ять юнаків, які героїчно загинули в бою під Крутами (фото, відео)
104 роки тому молоді студенти та курсанти стали на захист України. 29 січня біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів від Києва ціною власного життя вони зупинили наступ більшовицької армії на столицю.
Цю героїчну сторінку в історії держави, Тернопільщина згадала у Збаражі, де відбулось театралізоване дійство.
- Ми разом з усією Україною вшановуємо подвиг молодих хлопців, які вірили в Україну і хотіли її захистити. Комусь було 17, комусь - 19, комусь - 15. Це були діти, діти, які не мали досвіду, не мали військової, життєвої підготовки, але в них було бажання жити в вільній Україні, — розповідає Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради.
- Вони мали запал, вони вірили в молоду українську державу, вірили, що можуть стати справжніми господарями, що зможуть реалізувати одвічну мрію українців — жити в своїй країні. Вони зголосилися добровольцями самостійно їхати на захист Києва, — говорить Михайло Головко, голова Тернопільської обласної ради.
Близько 60-ти курсантів Тернопільського професійного коледжу з посиленою та військовою підготовкою відтворили історичні події тих часів.
- Показали маленьку історичну інсталяцію про те, як кілька армій ЗУНР і Чорні запорожці об'єдналися в одну потужну силу і все таки змогли розбити московитів. Закликаю українців, пам’ятайте, коли кожен готовий до війни — непрохані гості не прийдуть, а громадянам Російської Федерації, які вороже налаштовані проти нашої держави, хочемо нагадати, що ми не здамося, — наголошує Роман Мельник, заступник начальника з військової та фізичної підготовки Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.
- Потрібно вшановувати їхню пам’ять, тому що вони відстоювали наше вільне життя. Туди пішли діти, які любили свою державу, боролися за її суверенітет, — говорить Віталій Гандзюк, курсант.
Нагадаємо, 1918 року біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів від Києва відбувся бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії та півсотнею українських курсантів. Майже 100 українських воїнів загинули. Завдяки їм наступ більшовиків на Київ зупинили на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу, в результаті яких підписали Брестський мирний договір. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки.
Читайте також: Про тих, хто показав, що таке незламний дух українського народу: у Тернополі вшанували пам’ять героїв Крут (фото)
https://youtu.be/drPds9-Kg0sВідео Романа Луциківа