Українські селекціонери нічого не виграють від дотацій на насіння (Агро-новини)
Державна підтримка, яка передбачає компенсацію при купівлі українського насіння, не дасть великого поштовху для вітчизняних селекціонерів.
Про це розказала виконавчий директор Насінневої асоціації України Сюзанна Григоренко, повідомляє Agravery.
«Порядок щодо компенсації коштів був нещодавно опублікований. Проте, як серед виробників насіння, так і серед аграріїв, він сприймається неоднозначно. Йдеться про компенсацію коштів при купівлі насіння вітчизняної селекції, а не вітчизняного виробника. Передбачається, що покриватимуть в межах 30 тис. грн на одне фермерське господарство, цього насіння вистачить десь на 50 га площ», — сказала експерт.
Вона зазначила, що цьогорічні озимі уже посіяні, тож компенсувати їх вартість не будуть.,
«Що стосується соняшнику та кукурудзи, то не думаю, що виробники масово кинуться купувати насіння цих культур української селекції, бо 80% ринку становлять саме іноземні виробники та сорти, бодай і вироблені на потужностях в Україні. На мою думку, господарі можуть купувати влітку насіння озимих на наступний рік, проте аж такого великого поштовху український селекції це не дасть. Якщо це має підняти попит на вітчизняне насіння, то цих коштів замало», — пояснила Григоренко.
Вона підкреслила, що українське насіння купують, але ці гроші не ідуть на розробки, селекціонери відверто бідують.
«Сам механізм відшкодування і розподілу коштів виглядає незрозумілим — яким чином кошти від купівлі насіння будуть повертати назад науковцям, скільки саме вони отримають і коли – невідомо».
Мінагропрод: Інструкція для отримання дотацій за ВРХ
Міністерство аграрної політики та продовольства оприлюднило перелік документів та інструкцію для фізичних та юридичних осіб на отримання дотації за утримання ВРХ.
Як говориться у повідомленні міністерства, фізичним особам надаватиметься спеціальна бюджетна дотація за утримання молодняка ВРХ у розмірі до 2500 грн за вирощування телят до 1-річного віку, пише agroportal.ua.
Підприємствам уряд надаватиме дотацію за утримання корів у розмірі 1500 грн.
В Україні розвиватимуть аграрні розписки для садівників та ягодників
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписала з асоціацією «Укрсадпром» та ТОВ «Галич Агро-Стек» меморандум про взаєморозуміння, відповідно до якого передбачено протягом 2018 року співпрацю з просування інструменту аграрних розписок в галузі садівництва та ягідництва.
Про це говориться у повідомленні асоціації «Укрсадпром», пише agroportal.ua.
Крім того, згідно документу, IFC буде надавати членам асоціації підтримку з підготовки та видачі аграрних розписок. У свою чергу, ТОВ «Галич Агро-Стек», відповідно до меморандуму, запроваджує агророзписки як інструмент фінансування галузі садівництва і ягідництва у своїй господарській діяльності. Очікуваним результатом співпраці буде успішне впровадження аграрних розписок у галузі та покращення фінансування садівників і ягідників України, вважають в асоціації.