В історичному селі на Тернопільщині відбувся фестиваль патріотичної пісні, присвячений 79-й річниці створення УПА (відео)
Село на Козівщині було столицею воюючої України, а сьогодні тут урочисто відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці.
У селі Бишки Козівської громади відбувся другий фестиваль патріотичної пісні «Бишківська звитяга».
- Я народився в цьому селі і почуття патріотизму до рідного краю десь побудило мене, як режисера, розпочати свої проєкти культурно-мистецького напрямку, які б відтворювали історичну правду, - розповідає Зіновій Гірняк, зав. навчально-методичного кабінету мистецьких навчальних закладів обласного методичного центру народної творчості.
- Ми як організатори долучилися до цього свята, до цього заходу, оскільки ми повинні пам’ятати історію своїх предків, історію нашої повстанської армії. Схилити голови і помолитися за тих, хто віддав життя за наше майбутнє, - відзначає Володимир Вермінський, директор Тернопільського методичного центру народної творчості, співорганізатор фестивалю.
Долучилася до проведення святкування і команда Івана Чайківського «За майбутнє». Цього року тут з ініціативи її представників розпочали ремонт дороги. Зокрема, облаштували під’їзд до музею національно-визвольної боротьби та два відрізки дороги у селі Ценів. За три роки планують відремонтувати 11 кілометрів дороги, яка сполучає села Бишки, Ценів та Потік, щоб до цієї історичної місцевості був зручний доїзд.
- Такі місця, як Бишки, це має бути місце національної пам’яті, сюди має приїжджати молодь, і вони мають черпати енергію, нею мають заряджатися, - зазначає Іван Чайківський, народний депутат України.
- Без минулого не буде майбутнього, я б хотів, щоб ці трагічні сторінки кожен пам’ятав для того, щоб усвідомлювати, що було колись і як воно є зараз, щоб люди розуміли, що це є історія, історія села в нашій громаді і про це кожен повинен пам’ятати, - додає Сергій Добалюк, голова Козівської селищної ради.
Бишки і справді надзвичайно важлива історична локація. Факти про важливі історичні події, які тут відбувалися, можна дізнатися в сільському музеї національно-визвольної боротьби ім. Якова Бусела, де зберігаються особисті речі Романа Шухевича та інших воїнів.
- Наша земля, особливо Тернопільщина, особливо багата на історичні місця та на історичних постатей, і ми чим рік тим більше досліджуємо, ми багато дізнаємся нового про те, як наші славні діди прадіди, як вони воювали, як вони жили, - розповідає Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської облради.
- Село Бишки має велику історію, тут впродовж 1943-45 років знаходився штаб УПА і всі знають, що Бишки - це столиця воюючої України, - відзначає Олег Боберський, депутат Тернопільської обласної ради.
- В нашій хаті, був навіть штаб УПА. В моїй хаті, мама то казала, то було десь в 1945 році, бо в 1947 нас на Сибір забрали, - згадує Пані Ганна.
- Мав за честь, приїхати сюди, бути разом з мешканцями села Бишки і разом вшановувати пам’ять наших героїв, - відзначає Володимир Мужевич, гість фестивалю.
Під час урочистостей відбулося нагородження захисників України, які воювали на Сході. У знак вдячності їм вручили подяки та грамоти.
- Дуже приємно взагалі відвідувати такі заходи і дякувати людям, які причетні до захисту України за ті всі останні століття, - каже Андрій Несін, учасник бойових дій, майор запасу.
Приурочили захід 79-й річниці створення УПА. Участь у заході взяли хорові колективи з різних громад області.