В одному з міст Тернопільщини відзначили 74 річницю звільнення від фашистських загарбників (фото)
Друга світова війна, що почалася для волинських земель у порівняно мирному ключі з безкровного переходу їх під владу країни рад у 1939 році, залишила в серці Кременця незагойну рану із сотень імен загиблих у найбільш кровопролитній битві за мир ХХ сторіччя. Про це пише на сайті Кременецької міської ради.
Справжня війна прийшла в місто 2 липня 1941 року, коли на залишені радянською армією волинські землі ступила нога німецьких військ. Прихід окупаційних військ ознаменувався масовими розстрілами – весь центр був переобладнаний в гетто для євреїв. Відтоді тут панували лише страх, біль і жах.
Нескорені серця і залізна воля місцевих мешканців, попри всі випробовування, не могли залишитися байдужими до горя, яке спіткало рідну землю, і в найкоротший термін в передмістях були організовані чотири українських добровольчих збройних формування, а дві тисячі кременчан увійшли до лав збройних сил Радянського Союзу, щоб брати участь в розгромі німецької коаліції.
Період окупації тривав неповних три роки, і вже 19 березня 1944-ого місто визволили – війська загарбника відступили, залишивши після себе дорогу вистелену тілами патріотів української землі.
19 березня, навіть через 74 роки від дати всі схиляють голови у скорботі та віддають данину пам’яті відважним землякам та воїнам, котрі брали участь у визволенні Кременця.
Фото з допису