В ОТГ на Тернопільщині для туристів підготували незвичайне меню
Повне туристичне меню представили у Теребовлянській ОТГ, що на Тернопільщині, під час воркшопу 27 серпня. У ньому – результати стартапів громади, які підтримує проект DOBRE. Щоб ініціаторам ідей було зручно співпрацювати, також під час заходу підписали Меморандум про утворення туристичного кластеру.
– Фінансування на проекти відбувається спільно із ОТГ, – зазначив програмний спеціаліст тернопільського офісу проекту DOBRE Олег Процик, – Наразі за кошти DOBRE у сумі понад 286 тисяч гривень закупили 20 велосипедів для веломандрівок, облаштували лавочки із підзарядкою до планшетів, 4 велопарковки, памтрек. Також на ці ідеї використали кошти бюджету ОТГ у сумі понад 60 тисяч гривень. На сьогодні у планах до весни 2019 року завершити реконструкцію музею-майстерні. Це включає внутрішній ремонт, утеплення, оригінальну експозицію із деревом на фасаді. Бюджет буде складати не менше 2 млн 2 235 тис. грн. Із цієї суми проект DOBRE бере на себе фінансування у розмірі понад 1 млн грн.
Тож розпочати свій візит на Теребовлящину туристам пропонують із Туристичного інформаційного центру, де зорієнтують щодо маршруту подорожі. Її радять розпочати із шпацеру по Теребовлі – від замку через старий ринок попри храми та давньоримські колони. Також можна відвідати місце, де народилась Теребовля – на руїнах монастиря трипільських пагорбів. А на виїзді за місто усіх чекає ексклюзивний віадук і цілющі джерела.
У програму можна включити веломандрівку, адже є можливість взяти велосипеди напрокат. Також є нагода покататись на памтреку. Для любителів меду влаштовують поїздку на пасіки, де проводять дегустацію. Про це детальніше «Терен» писав ТУТ.
Перепочити туристи можуть на замковій горі, де пропонують пікніки. А порелаксувати, почитати та скуштувати смачну рибу – у літературно-мистецькій садибі «Хутір «Знесіння».
У музеї-майстерні у Теребовлі наостанок є нагода власноруч виготовити сувенірні тарілки та накласти зроблені фото на дерево і обробити їх рамкою.
А для нічних туристів екскурсію замком із смолоскипами проведе екскурсовод у вбранні князя. Про це детальніше читайте згодом.
– Ми маємо чудовий приклад використання історичних пам’яток для туристів на території ОТГ, – зазначила учасниця воркшопу Юлія Цимбалюк, яка є заступником селищного голови Вишнівецької ОТГ. – У нас теж є замок, церква з давньою історією, польське кладовище. Тож ми на шляху налагоджування співпраці. І сьогодні на прикладі Теребовлянської ОТГ бачимо позитивні результати такої роботи, що дуже надихає.
Фото автора