Веземо готівку через кордон: про що варто знати тернополянам

Порядок переміщення готівки (у тому числі, й дорожніх чеків) і банківських металів через кордон регламентує Інструкція про переміщення цих речей через митний кордон України.

Затвердили цей документ постановою Правління Національного банку України (НБУ) від 27.05.2008 р. за №148 (далі – Інструкція №148). Про це повідомили у Відділі організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.

Згідно із п. 2 глави 2 Інструкції №148 фізособа-резидент має право ввозити в Україну і вивозити за межі України готівку у сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі і за наявності документів, що підтверджують зняття готівки із рахунків у банках (фінансових установах), та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така мала місце, винятково на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро.

Строк дії таких документів - 90 календарних днів, починаючи із дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах)/дати видачі довідки про виплату готівки закордонною дипломатичною установою України.

Фізособа-нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою контролюючому органу при ввезенні в Україну.

Митна декларація є підставою для вивезення (увезення) зазначеної у ній готівки і банківських металів і здійснення операцій за дорученням резидента або нерезидента протягом одного року з часу оформлення декларації. Фізособа-нерезидент має право вносити кошти на рахунки в уповноважених банках або виконувати інші операції в банках України на підставі митної декларації у випадках, передбачених законодавством України.

Фото із відкритих джерел

 

 
податковаТернопільщинамитницяДФСТеренготівкакордон