Ягідних кооперативів стає все більше (Агро-новини)
Український ягідний кооператив, до якого входять 35 фермерів у 15 областях України, вирощує малину та активно експортує до Європи.
Нагадаємо, кооперативи мають отримати 70% компенсації за обладнання.
«Ми почали залучати людей у кооперативи, об’єднуватися, щоб спільно вирощувати й відправляти ягоди на експорт. На базі нашого кооперативу почали навчати людей, давати їм саджанці, передавати технологію, надавати будь-яку підтримку», – зазначає фермер Дмитро Зубаха.
Ягідний кооператив зареєстрували в 2014 році. На сьогодні він нараховує 60 учасників. Загальна площа кооперативу ягідників – 400 га, з них засаджено 125 га. Фермери зареєстрували франшизу з вирощування органічної малини. На даний момент це єдина франшиза в Європі. Валовий збір малини за 2017 рік становив 130 т та був експортованим. Цьогоріч фермери розраховують на збільшення результату вдвоє.
Аграрії впевнені: якщо кожен українець візьметься за свою землю, то виграє вся країна, і передусім – економіка.
Антибіотики в тваринництві ніхто не відміняв
Використання антибіотиків – нормальне явище у багатьох видах тваринницької діяльності, якщо не перевищує допустимих норм. Про це розповів очільник Держпродспоживслужби Володимир Лапа у коментарі УНН, повідомляє AgroPolit.com.
Нагадаємо, що вміст антибіотиків у м’ясній продукції невеликих виробників значно вищий від допустимих норм.
Оцінки щодо наявності антибіотиків у будь-якій продукції, зокрема й у тваринницькій, можна давати лише після проведення лабораторних досліджень.
У багатьох видах тваринницької продукції використання антибіотиків не заборонено, адже організм тварини, як і організм людини, деколи потребує антибіотиків. Якщо виробник дотримується так званої культури використання антибіотиків – їхня залишкова кількість не перевищує допустимих норм", – пояснив Лапа.
Він наголошує, що Держпродспоживслужба контролює вміст антибіотиків у продукції тваринництва.
Фото з відкритих джерел