Як тернополянам обрати безпечний дитячий табір з місцями для купання
Якщо ви вирішили зупинили свій вибір на дитячому таборі відпочинку з місцем для купання, потрібно дізнатися про безпеку місця. Тобто чи табір має правильно вибране і обладнане місце для купання та рятувальний пост, який складається не менше ніж з двох осіб. Про ці та інші рекомендації нагадують у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області.
Місце для купання дітей має бути розташоване біля похилого, бажано піщаного берега, з пологим нахилом завглибшки 1,5 м без ям, обривів і розташоване за 500 м від пристаней, гребель та інших гідротехнічних споруд. У місцях купання не повинно бути виходу ґрунтових вод низької температури, джерел забруднення води, вирів. Межі місця купання позначаються буйками, обструганими і зв'язаними між собою жердинами або канатами з поплавцями.
До відкриття оздоровчого табору дно місця купання обстежується водолазами на відсутність сторонніх предметів, про що повинен бути складений відповідний акт. Пляж біля водойми теж повинен відповідати встановленим санітарним вимогам, бути впорядкованим та обгородженим з боку суші.
За три метри від зрізу води встановлюються стійки з рятувальними засобами: рятувальні круги та рятувальна мотузка. Щоразу перед купанням дітей повинна проводитися поточна перевірка дна місця купання та перевірка наявності рятувальних засобів.
Купання дітей проводиться групами не більше 12 осіб тривалістю по 10 хвилина. Глибина для купання дітей старшого віку може бути не більше 1,2 метра, а для дітей до 9 років не більше, ніж до рівня грудей дитини середньої на зріст у такій групі.
Варто пам’ятати, що на воді потрібно дотримуватись таких правил поведінки:
Відпочинок на воді повинен бути в світлу частину доби та тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
Купатися можна в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек., температурі води – не нижчою за +18С, повітря – не нижчою за +24С, заходити в воду повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до температури води, перед купанням рекомендовано пройти огляд в лікаря;
Поївши купатися можна лише через 1,5-2 години.
У воді варто перебувати не більше 15 хвилин, після купання не рекомендовано приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні;
Не рекомендовано купатися біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів, перед тим, як стрибати у воду, перевірте безпечність дна й глибину водойми.
Катання на човні дозволено лише після отримання дозволу та реєстрації в чергового човнової станції.
Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не змагайтеся у швидкості просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.
Пам’ятайте, купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей, вилазити на попереджувальні знаки, буї, стрибати у воду зі споруджень не призначених для цього, пірнати з містків, дамб, причалів, використовувати для плавання різні небезпечні засоби, не передбачені для плавання, плавати біля місць не призначених для купання, вживати спиртні напої, забруднювати водойму, проводити небезпечні ігри, підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання, заходити глибше дозволеного рівня, купатися дітям без нагляду дорослих та подавати помилкові сигнали небезпеки суворо заборонено.
Купання дітей при відсутності рятувальних постів заборонено! Відповідальність за безпеку дітей під час купання покладається на педагогічного працівника – керівника групи дітей. Обов’язкова присутність інструктора і медичного працівника!
Отож, відправляючи свою дитину у дитячий табір з місцем для купання, обов’язково переконайтеся у його безпечності та не забувайте навчити правил безпеки на воді свою дитину. Адже це може врятувати життя як вашої дитини, так і інших дітей, які перебуватимуть в таборі.
Фото з відкритих джерел