Яких професій потребують на Тернопільщині?
На одне робоче місце минулого року на Тернопільщині претендувало 9 безробітних. Перекваліфікуватись довелось 3946 особам. Це стало можливим за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України. У результаті на роботу після таких курсів влаштувалось 3861 осіб.
Про це йшлось під час прес-конференції в обласному центрі зайнятості.
Найбільший попит в області мали такі професії: менеджери, бухгалтери, медичні сестри, інженери, касири. Також затребуваними залишаються робітничі професії – продавці, водії автотранспортних засобів, монтери колії, оператори котельні, охоронники, кухарі, офіціанти, працівники будівельних професій, швачки, трактористи, електрозварники, електромонтери. Також було багато вакансій, які не потребують спеціальної підготовки – підсобні робітники, вантажники, прибиральники.
У той же час на кінець грудня 2017 року актуальними залишалось 1040 вакансій. Серед них для робітників – 568, для службовців – 372, для осіб без спеціальної підготовки – 100. На цей період безробітними залишилось 9213 осіб із 29,5 тисяч зареєстрованих протягом року. Серед них 47,2% - люди з вищою освітою, половина – жінки, 36,2% - молодь віком до 35 років.
- У розвинутих країнах ми маємо ситуацію, коли 30% здобувають вищу освіту, 70% - йдуть у робітничі професії, - зазначив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук. – У нас парадокс – 80% мають вищу освіту. А попит на ринку праці суттєво відрізняється від пропозиції. Тож ми також орієнтуємось на проведення інформаційних заходів у школах. Також шукаємо індивідуальні підходи до кожного клієнта.
Фото з відкритих джерел