З початку року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок (Агро-новини)
За 9 місяців 2018 року сільгоспвиробниками оформлено 514 аграрних розписок на загальну суму 3,2 млрд грн.
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Крім того, станом на 9 жовтня за весь період впровадження аграрних розписок аграріям видано 696 розписок на суму 4,4 млрд грн, з яких товарних – 290 на суму 2,5 млрд грн, фінансових – 406 на суму 1,9 млрд грн.
74% від загальної кількості аграрних розписок оформлено саме цього року. Це говорить про те, що цей фінансовий інструмент – ефективний і стає все більш популярним серед агровиробників.
– Аграрні розписки є зручними завдяки своїй простоті та швидкості оформлення, а також задоволенню потреб саме малого та середнього бізнесу, – зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.
Вона додала, що аграрні розписки охопили широкий спектр напрямів сільського господарства. Цим фінансовим інструментом користуються виробники зернових та олійних культур, а також ті, хто зайнятий в овочівництві, садівництві та тваринництві.
Аграрні розписки видано під заставу майбутнього врожаю: кукурудзи, пшениці, гороху, рису, молока, яблук, кавуна тощо. Крім того, за кількістю всього укладених розписок – 60% фінансові, що передбачає відносини у грошовій формі. З усієї кількості оформлених аграрних розписок на сьогодні виконані та закриті зобов'язання за 176 аграрними розписками на загальну суму 1,4 млрд грн.
В Україні пропонують знизити ставку ПДВ на молочні продукти
Ставка ПДВ на молочні продукти в Україні на 15% вища за європейську і становить 20%, тоді як у Німеччині – 7%, у Франції – 5,5%, у Польщі – 5%. Про це повідомила Асоціація виробників молока.
В Асоціації зазначають, що українці значно переплачують за життєво необхідні продукти, тому змушені зменшувати кількість молочних продуктів в раціоні. Державна служба статистики повідомляє, що 2017 рік став роком рекордно низького рівня споживання молочних продуктів на душу населення – 188,5 кг на людину за норми 380 кг і показники продовжують падати.
– Ще 10 років такої політики і ми будемо змушені забути про питання розширення асортименту чи виходу на інші ринки, а доведеться вирішувати проблеми здоров’я нації, – говорить Олена Жупінас, керівник проекту «Гуртові закупівлі молока».
Важливо згадати і про скорочення поголів’я корів в Україні – мінус 7,5% за останні п’ять років. Умовний молочний індекс (УМІ), який використовується як індикатор рентабельності виробництва, лише протягом останніх 6 місяців упав на 40%. Востаннє такий тренд відзначався в 2012 році.
Фото з відкритих джерел