Зафіксовано рекордний рівень вологи (Агро-новини)
Цьогорічний березень за температурним режимом наближений до класичного першого місяця весни в наших кліматичних умовах. Середньомісячна температура по всій території України у березні склала -1,5°С. Однак цей місяць виявився одним з найвологіших за останнє десятиріччя.
Такі дані озвучила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час прес-конференції «Аграрна весна: поточні виклики та перспективи галузі».
«В середньому кількість опадів за березень склала 150-250% від норми. Спостерігалися рекордні опади в багатьох районах Харківської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Черкаської, Миколаївської областей. Там випала кількість опадів, яка на 10-50 мм перевищила попередні зафіксовані рекорди за період спостереження з 1961 року», — повідомила синоптик.
За словами Тетяни Адаменко, в степовій зоні випало також достатньо опадів — на рівні 100-150% від норми.
«Якщо аналізувати опади за весь холодний період, який триває з 1 листопада по 1 квітня, то взагалі ми отримали 140% норми. Тобто при нормі 200 мм ми за цей час отримали 270 мм опадів. Таким чином, на початок активного вегетативного періоду культур маємо абсолютно унікальний ресурс вологи на полях», — зазначає Тетяна Адаменко.
Але водночас вона констатує, що така надмірна вологість ґрунту стримує вихід техніки в поля і посів ярих культур.
Аграрний експорт до ЄС зріс майже на третину
Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу за січень-лютий 2018 р. склав $3,7 млрд, з яких $2,8 млрд припадає на експорт українських аграрних та харчових товарів.
Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, говориться у повідомленні Мінагропроду.
«За перші два місяці поточного року український аграрний експорт збільшився на $102,1 млн порівняно з відповідним періодом 2017 року та склав $2,8 млрд. Нашими традиційними лідерами експорту залишаються зернові культури з часткою 35,3%, олія — 24,1% та насіння олійних культур –12%», — наголосила вона.
За словами Трофімцевої, за цей період помітно зріс експорт українського м'яса птиці — на $29 млн, яєць — на $11,4 млн, вершкового масла — на $20 млн, шоколаду — на $7,5 млн, виноградних вин — на $6,1 млн.
«Важливо відмітити, що експорт української продукції до ЄС за цей період збільшився на 28,1% або на $224,7 млн, та сягнув $1,025 млрд. Таким чином, на даний момент на ЄС припадає 36,5% нашого аграрного експорту», — відмітила заступник міністра з питань євроінтеграції.
Вона додала, що найбільшим імпортером української аграрної та харчової продукції у січні-лютому 2018 року стала Індія, куди експортовано продукції на $ 335,9 млн. Також до п'ятірки країн-найбільших покупців увійшли Іспанія — $201,1 млн, Нідерланди — $199,3 млн, Єгипет — $189,6 млн та Італія — $185,6 млн.