Замок на Тернопільщині презентує родинну мистецьку виставку (фоторепортаж)
Одразу дві живописні виставки почали діяти у виставковому залі Збаразького замку.
Це - твори заслуженого художника України Миколи Шевчука та його дочки, молодої художниці Марічки Тимчук.
Начальник відділу обслуговування туристів та масово-освітньої роботи Національного заповідника «Замки Тернопілля» Ольга Станкевич, яка була модератор мистецької імпрези, на початку відкриття виставок надала слово директору обласного департаменту культури та туризму Світлані Байталюк.
- Ці дві виставки органічно пов’язані. І не тільки тому, що їх підготували відомий митець та його дочка. Ці 44 полотна об’єднані однією темою – красою природи України, її пейзажів, заповідних куточків, квітів. Кожне із цих полотен заворожує, «тримає» глядача, викликає гаму почуттів.
Бачимо, як талант знаного митця проріс у барвистій палітрі його дочки і вони разом, у цей непростий час, в якому ми перебуваємо, попри все, роблять світ красивішим, а серця кожного, хто вдивляється у ці твори, стають теплішими, - сказала під час відкриття виставки директор обласного департаменту культури та туризму Світлана Байталюк.
Мистецтвознавці, художники, гості з різних куточків України, які приїхали у Збаразький замок на відкриття цієї експозиції, відзначали, що самі назви цих двох виставок дуже промовисті.
Так, виставка Миколи Шевчука називається «Фрагменти раю на землі», а його дочки, Марічки Тимчук – «Квітковий світ».
- Щиро зачаровуюсь вмінням Миколи Шевчука бачити певні образи і розкривати їх перед глядачем. Це – знаний художник, твори якого прикрашають галереї, музеї, приватні колекції як в Україні, так і за кордоном. Микола Шевчук – художник історичного жанру, модерновий митець, але, заодно він і прекрасний реаліст, який талановито творить все, що його хвилює й надихає. Це – художник національного складу, який несе у наше життя багато того, що ми маємо черпати і що має давати нам наснагу. У тому числі й природа нашої України. – оці пейзажі, мальовничі куточки, квіти. По іншому бачить це все його дочка, і це прекрасно, що вона не копіює, а має свій оригінальний погляд на світ природи, упевнено торуючи свою мистецьку стезю, - поділився із кореспондентом «Терену» враженнями від перегляду двох виставок, заслужений діяч мистецтв України, тернопільський художник Михайло Кузів.
Високо оцінили побачене на обох виставках народні художники України Богдан Ткачик та Роман Вільгушинський, художник Олег Кіналь, в.о. директора Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв Олена Ткачук, голова громадської організації «Рідний край», підприємниця, волонтер, громадсько-політична діячка Ольга Колос, земляки з Теребовлі, заслужений журналіст України Олег Снітовський, військовослужбовці 44-ї артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола.
Виставки Миколи Шевчука та Марічки Тимчук «Фрагменти раю на землі» й «Квітковий світ» діятимуть у виставковій залі Збаразького замку до грудня цього року.
Сьогодні у заслуженого художника України Миколи Шевчука - день народження. Редакційних колектив щиро здоровить талановитого митця і бажає йому Божої ласки, доброго здоров’я і ще довго радувати своїх шанувальників новими мистецькими творами!
Довідково. Микола Шевчук – заслужений художник України, живописець, іконописець, скульптор, викладач Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв. Живе і творить на Тернопільщині. Автор першого в Україні тривимірного пам’ятника Героям Небесної Сотні у Теребовлі, скульптурної композиції в пам'ять загиблих воїнів-артилеристів «Вогонь запеклих не пече» на території військової частини 44-ї артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола у Тернополі. Волонтер, учасник обласних, Всеукраїнських та міжнародних виставок живопису, графіки та скульптури, керівник низки пленерів, лауреат обласної мистецької премії імені Михайла Бойчука. Нагороджений медаллю-відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції».
Марічка Тимчук (Шевчук ) – викладач Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв. Учасниця Всеукраїнських мистецьких та іконописних пленерів, лауреат обласної мистецької премії імені Олени Кульчицької (Тернопіль). ) У роботах молодої мисткині поєднується гіперреалізм і декоративність. Самобутня художниця - учасниця Всеукраїнських мистецьких пленерів та низки виставок, лауреат обласної мистецької премії імені Олени Кульчицької. Ікону, написану самобутньою художницею під час пленеру «Вікно у Небо. Зарваниця 2016» було передано главою УГКЦ Блаженнішим Святославом до Ватикану.
Фото автора