Жителі Тернопільщини, які хочуть працювати за кордоном, можуть перевірити своїй знання у онлайн-квесті
Жителі Тернопільщини, які шукають роботу за кордоном, можуть перевірити свої знання про безпечне працевлаштування, пройшовши спеціально розроблений онлайн-квест. У віртуальній реальності ви пройдете шляхи пошуку роботи, побачите свої помилки, матимете можливість їх виправити і в результаті отримаєте сертифікат про проходження квесту.
- Краще віртуально потрапити у складну ситуацію та помилитися, ніж насправді потрапити у такі обставини, - каже директорка з розвитку громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар.
Квест особливо цікавий для молоді, але стане у пригоді і людям старшого віку. У цій віртуальній грі вже взяли участь 33 тисячі українців, серед них учасники проєкту про обізнаність молоді щодо безпечного працевлаштування і міграції, який реалізовували у 17 областях України. Адже молодь після здобуття кваліфікації постає перед питанням, де шукати роботу і часто їде за межі України.
- У ігровій формі потрапляєш у різні ситуації і нарешті працевлаштовуєшся. Там можна обрати вакансії, є дуже багато моментів, де вами можуть маніпулювати, є підказки. І треба діяти відповідно до правил безпечної поведінки, - описує процес проходження квесту Оксана Шлюсар. - 75% учасників показали хороші знання.
За словами Оксани Шлюсар, неодноразово стаються випадки, коли молодь використовують у різних шахрайських схемах.
- Одна з учасниць розповіла про свій досвід роботи за кордоном і там було дуже близько до ситуації торгівлі людьми, - пригадує фахівчиня. - Інша дівчина розповіла, що під час канікул два місяці працювала у фермера і практично нічого не отримала за роботу.
У квесті є різні задачі і не завжди учасники їх розуміли та на них погоджувалися. Хтось не розумів, що перед поїздкою за кордон потрібно зробити копії документів, хтось погоджувався оплатити послуги з посередництва по працевлаштуванню, просто перерахувавши кошти на картку. Повірте, те що робила молодь в ігровій діяльності, це роблять дорослі в реальності. Зараз є дуже багато працює шахрайських схем, коли люди перераховують кошти нібито за працевлаштування, а в результаті залишаються ні з чим.
Серед вакансій, які найбільше цікавлять молодь - кур’єр служби доставки в Україні, сільське господарство у Польщі, робота аніматором в Туреччині. Також є багато молодих людей, які хочуть брати участь у студентських програмах з працевлаштування.
До слова, 76 % жителів Тернопільської області готові прийняти ризиковану пропозицію щодо працевлаштування, яка потім може призвести до критичних наслідків перебування за кордоном і можливого потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Це найвищий показник по Україні.
Фото авторки