Змова на ринку українських добрив? (Агро-новини)

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виявив ознаки монопольної змови на внутрішньому ринку мінеральних добрив України за 2014 та 2015 рр., пише AgroPolit.com.

Про це повідомив під час засідання аграрного комітету у Верховній Раді директор департаменту досліджень і розслідувань ринків агропромислового комплексу, фармацевтики та рітейлу Ігор Кустовський.

Про відповідне рішення АМКУ повідомив 31 березня 2017 р. листі-відповіді №126-29/07-3513 на адресу аграрного комітету Ради.

«Ми маємо офіційний висновок про те, що вбачаємо у роботі окремих компаній, які існують на ринку мінеральних добрив, серйозні порушення. Відповідно до усталеного порядку, ми надали їм право пояснити ситуацію. Наразі ці пояснення ми отримали. Тепер наш департамент готує фінальний проект рішення, де будуть прописані штрафи й те, як далі  складатиметься ситуація на цьому ринку», — пояснив Ігор Кустовський.

2001

За словами народного депутата (БПП) Леоніда Козаченка, Антимонопольний комітет продовжує розслідування проти компанії Оstchem і компанії Коломойського. Козаченко наголосив, що однією із можливих причин, яка призвела до виникнення такої ситуації, є відсутність конкуренції на ринку мінеральних добрив.

«Була пропозиція відкрити доступ російським компаніям, не всі її підтримали. Адже наразі Росія для нас — це країна-агресор. Однак, якби на ринку була конкуренція, то ціни на мінеральні добрива були б нижчими», — пояснив Козаченко.

Про ринок землі можна говорити лише через 5 років — АФЗУ

Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) стверджує, що ринок землі можна розглядати лише через 5 років. Про це повідомили в прес-релізі Асоціації.

Така заява пов’язана з тим, що в останні дні з’явилася інформація щодо можливого підписання меморандуму аграрних асоціацій із владою та запровадження ринку землі з 1 січня 2018 р.

2002

Члени АФЗУ визначили низку важливих умов, за яких буде можливим відкриття ринку землі:

- прийняття державної програми розвитку й реалізації сімейного фермерства;

- створення програми розвитку сільських територій;

- зміну аграрної політики від олігархічної до фермерської;

- усунення корупції;

- боротьба з рейдерством;

- формування справедливої судової влади.

В Україні спостерігається дефіцит ранньої моркви

Цього тижня Україна змушена була завозити моркву з ЄС через брак ранньої моркви від українських виробників. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Фахівці повідомили, що багато виробників моркви скоротили виробничі площі під цим овочем через незадовільні фінансові результати попереднього сезону.

2003

Нині у Львові на майданчику оптового ринку «Шувар» пропозиція ранньої моркви дуже обмежена, а  ціни на продукцію зросли до 9-10 грн/кг. Мита морква врожаю 2016 р. виробництва Голландії та Польщі пропонується по 12-13 грн/кг і попит на неї є надзвичайно високим.

Фермери південних регіонів України пропонують молоду моркву не дешевше 8-10 грн/кг. А на оптовому ринку «Нежданий» в Херсонській області сьогодні ціни вже зросли до 9-12 грн/кг.

В середині липня 2016 р. оптові ціни на українську моркву були майже в 2,5 рази нижчими.

Востаннє така ситуація спостерігалась в червні 2015 р., коли рання морква в Україні коштувала близько 11-13 грн/кг. Тоді також спостерігалось скорочення виробництва, але вже у серпні ціни на продукцію впали до 5 грн/кг.

земляУкраїнамінеральні добривадефіцитморкваантимонопольний комітетзмова