Тернополян кличуть долучитися до Всесвітнього дня прибирання
В рамках підготовки до Всесвітнього дня прибирання проводяться спеціальні тренінги для цивільного населення «Основи мінно-вибухової справи, безпека цивільних громадян»
Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» з дотриманням карантинних норм та обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, у 2022 році Тернопільщина та інші регіони України традиційно приєднаються до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.
Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
Організатори адаптували найбільшу екологічну подію осені який до сучасних реалій і продовжили у часі з 17 серпня по 17 вересня 2022 року. В рамках підготовки до Всесвітнього дня прибирання проводяться спеціальні тренінги для цивільного населення «Основи мінно-вибухової справи, безпека цивільних громадян».
Сьогодні росія продовжує плюндрувати українське довкілля та перетворювати наші домівки на будівельне сміття. З початку війни в Україні вже утворилася велика кількість відходів руйнації. Масштаби руйнувань вражають. Попри це, приємно бачити, що у такий складний час, українці продовжують звертати увагу на чистоту довкілля – упорядковують подвір’я та сортують відходи. Деякі допомагають рятувальникам розбирати завали та прибирати відходи руйнації, – зазначив Руслан Гречаник, Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
Презентували формати участі, які будуть різні в залежності від географічного розташування та безпеки:
- Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
- Колективні прибирання на території установ, організацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.
- Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування.
- Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
- Розбір завалів.
Для закладів освіти оголосили конкурс, детальніше про умови участі можна дізнатися у Положенні за посиланням: cutt.ly/nflKgaR
Тернополян закордоном, які зможуть організувати онлайн або офлайн прибирання, також запрошують приєднатись до міжнародної події, подякувати приймаючим країнам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані.
Фото з відкритих джерел