Агро-новини 16 листопада

kartinki24_winter_8189

Новини аграрного сектору.

На австралійській фермі вирощують томати лише на сонці і морській воді

У пустелі прибережної Південної Австралії побудували криту ферму, яка використовує два найбільш доступних ресурси — сонце і морську воду, повідомляє «Родовід».

unnamed-18
unnamed-18

І того, й іншого у Австралії дуже багато. На Sundrops Farms вирощують помідори.

Ферма — перша комерційна сільськогосподарська система в своєму роді. Тут не використовують грунтові води, грунт, пестициди, викопне паливо для вирощування зернових культур.

Сонячно-морська ферма з'явилася у 2010 р. як невелика експериментальна теплиця, сьогодні — це територія близько 20 га. Потужність Sundrops Farms — 18 тис. т томатів.

Принцип роботи такий: із затоки, розташованої приблизно у 3 км, перекачують морську воду, потім через тепловий вузол, що працює на сонячній енергії, воду опріснюють, потім вносять в воду поживні мікроелементи (склад проектанти тримають в секреті) і поливають ними рослини, які ростуть на субстраті з шкаралупи кокосових горіхів (поновлюваний ресурс, ріст коренів).

Генеральний директор Sundrops Farms Філіп Саумвебер вважає, що необхідність в пестицидах відпадає, тому що морська вода проходить повітряні фільтри при закачуванні. Ці фільтри вбивають комах-шкідників завдяки високому вмісту солі у воді, насиченою повітрям.

Sundrops Farms отримує сонячну енергію від 23 тис. дзеркал, що відбивають світло на вежі-приймачі на висоті 115 м. За один безхмарний день вона виробляє до 39 МВт електроенергії — цього більш ніж достатньо для живлення системи опріснення та інших енергетичних потреб на об'єкті. Надлишки тепла і води збираються в сховищах на фермі, щоб використовувати при необхідності. У резерві близько 10-15% відсотків своїх потреб в електроенергії.

Томати пілотної австралійської ферми вже давно надходять на полиці магазинів, в тому числі і Інтернет.

На розробку Sundrops Farms витратили близько $200 млн. Це на $100 млн більше, ніж виділяється на будівництво типової гідропонної тепличної системи. Але, за словами гендиректора, система морської води окупиться в довгостроковій перспективі, так як звичайні оранжереї є дорожчими через те, що працюють на електриці, що отримується від викопного палива.

Компанія-розробник вже зараз займається будівництвом ще однієї аналогічної ферми в Австралії і в США, штат Теннесі. А в Португалії недавно добудували Sundrops Farms. Керівництво компанії акцентує увагу, що вони завжди намагаються використовувати стійкі матеріали, щоб знизити залежність від обмежених природних ресурсів.

І хоча локації для будівництва вибираються максимально підходящі під вимоги, не на всіх об'єктах є можливість повністю бути незалежним. Так екологи б'ють на сполох через кількість енергії, необхідної для опріснення води, а також через скидання в океан висококонцентрованих розсолів, які можуть нашкодити морській флорі і фауні.

Такі ферми можуть стати в нагоді в майбутньому, тому що людство стикається з проблемою обмеженості ресурсів вже зараз, а до 2050 р. доведеться годувати близько 9,6 млрд осіб.

На Одещині фермер подарував селянам новий будинок культури

У с. Молдове (Одеська область) голова СФГ «Нива» Олександр Юрескул збудував нову сучасну будівлю сільського будинку культури.

unnamed-19
unnamed-19

Про це повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook редактор The Agricultural Ukraine Альона Новічкова.

Читати по темі: З українським прізвищем та щирою любов’ю: як Іван Сало допомагає Беєвому

За її словами, за власні кошти, у понад 2 млн грн, (без абсолютної підтримки районної влади) фермер збудував нову сучасну будівлю сільського будинку культури: зал на 250 місць, хороша сцена, костюмерна, теплі приміщення, санвузол, опалення, повний комплект музичного обладнання — все це Олександр Юрескул подарував сільчанам, передавши СБК на баланс Надеждинської сільської ради.

«Незабаром в селі, за його підтримки, з’явиться і дитячий садочок», — зазначила вона.

На Львівщині відкрили ще дві молочні сімейні ферми

У Дрогобицькому районі (Львівська область) відбулось урочисте відкриття двох молочних сімейних ферм: у с. Городківка та с. В. Дорожів, пише прес-служба Львівської облдержадміністрацї.

unnamed-20
unnamed-20

Обидві ферми відкрили за підтримки українсько-канадського проекту Львівської аграрної дорадчої служби «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Новозбудована молочна ферма у в с. Городківка створена молодою сім'єю. Іванна Кемпа переробляє молоко власних корів на смачні сири, налагоджує канали збуту для своєї продукції на лише на території Львівщини, а й всієї України. Молочна ферма у с. В. Дорожів запрацювала після проведеної реконструкції. Для сім’ї Оксани Летнянки стимулом для розвитку ферм стала співпраця з Львівською аграрною дорадчою службою, яка реалізує проект Уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

«Для покращення умов утримання корів сім'ї отримали від Проекту гумові килимки, поїлки, лампи для освітлення, вентилятори із системою автоматичного управління на суму 100 тис. грн кожна», — йдеться у повідомленні.

Також додається, що майбутньому сім'я Іванни Кемпи планує збільшити поголів’я від 6 до 20 корів, а родина Летнянки Оксани – від 5 до 10 корів.

На Львівщині нещодавно в рамках цього проекту уже відкрили дві молочні ферми. Зокрема, наприкінці вересня перша сімейна молочна ферма за підтримки проекту з’явилась у Жовківському районі, друга – у жовтні в селі Бабино Самбірського району.

  Огляд підготував Орест Сарматський

 

Вибір читачів за тиждень

Відео