Агро-новини 3 липня
Новини аграрного сектору
Аграрними розписками почнуть користуватися ще в чотирьох областях
Проект «Аграрні розписки» працюватиме ще в чотирьох областях України — Тернопільській, Сумській, Миколаївській та Хмельницькій, повідомляє сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Згідно повідомлення, поширення аграрних розписок на ці області може збільшити обсяг сільськогосподарських угідь, майбутній врожай з яких потенційно може стати предметом застави за аграрними розписками.
Найперспективнішими ж культурами для забезпечення аграрних розписок є кукурудза, озима пшениця та озимий ріпак.
Країна збере до 60 млн. т. врожаю — експерт
Українські аграрії завершили посівну кампанію.
Про це свідчать дані спільного проекту Latifundist.com і компанії New Holland Agriculture — «Посівна онлайн».
Організатори проекту надавали тільки найсвіжішу інформацію про проведення посівної кампанії і допомагали відслідковувати тенденції, які могли б зацікавити читачів. Тепер, як і всі аграрії, редакція готується до збору врожаю і запуску проекту «Урожай-онлайн».
На думку фахівця-аналітика інформаційної компанії «ПроАгро» Ярослава Левицького, в нинішньому сезоні Україна збере до 60 млн. т. врожаю.
«Ми очікуємо більшу врожайність, ніж минулого року, практично по всіх зернових і олійних культурах. Згідно з нашими прогнозами, урожай в Україні складе до 60 млн т. Такий обсяг обумовлений скороченням озимих посівів через посушливу осінь минулого року», — сказав експерт.
За словами Ярослава Левицького погодні умови цієї весни двояко вплинули на аграріїв, є мінуси: зрушили строки збирання ранніх зернових культур — пшениці і ячменю, а також місцями через затяжні дощі сталося вилягання ячменю, але плюсів все ж більше.
«Весна була дуже вологою, в деяких місцевостях випало до трьох норм опадів. Це одна з небагатьох весен, коли не було ґрунтової засухи, спостерігалася навіть велика зволоженість, яка сприяла більш дружнім сходам, зростанню рослин, скоротилася кількість посівів, які не зійшли або були слабкими. Велика кількість сходів була в хорошому стані, стан озимих покращився», — говорить Ярослав Левицький.
На думку експерта, урожай в цьому році буде меншим, ніж в минулому році, але врожайність буде вищою.
«Зерна цього року зберемо менше, а олійних — більше. Соняшник — на рівні 11 млн. т., сої зберемо десь на 200 тис. т більше, ніж минулого року», — говорить Ярослав Левицький.
Завдяки вирощуванню енергетичних культур Україна зможе замістити до 5,5 млрд. куб.м газу на рік
Вирощування енергетичних культур в Україні є важливою складовою у напрямку заміщення газу. Про це заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи проведення Всеукраїнського семінару «Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні», повідомляє «Урядовий портал».
«В Україні є багато земель, які не використовуються у сільському господарстві – це близько 4 млн. га сільськогосподарських земель низької якості, з низькими показниками врожайності, які доцільно використовувати саме для вирощування енергетичних рослин», – повідомив він.
Сергій Савчук додав, що за підрахунками експертів при вирощуванні на 1 млн. га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн. т/рік потенційно можна замістити до 5,5 млрд. куб. м газу в рік.
«Отже, наприклад, при використанні 4 млн. га таких малородючих земель для вирощування енергетичної верби, тополі, міскантусу тощо, подальшій їх переробці для спалювання в котлах, можна досягти заміщення близько 20 млрд. куб. м газу щорічно», – повідомив Сергій Савчук.
Огляд підготував Орест САРМАТСЬКИЙ