Агро-новини 24 лютого

Новини аграрного сектору

Озимі повноцінно вегетували лише у шести областях

У другій декаді лютого, внаслідок відсутності похолодань, перезимування озимих культур в Україні завершувалося задовільно. Про це йде мова в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, пише «АПК-інформ».

У південних і на окремих площах центральних і східних областей фіксувалося відновлення процесів росту озимих культур. Посіви перебували у фазі кущення, на окремих площах — у фазі третього листа і сходів.

У кінці декади озимі повноцінно вегетували лише у Миколаївській, Одеській, на півдні Запорізької, Одеської, Херсонської та Закарпатської областей.

Ресторани хочуть закуповувати фермерську продукцію — ресторатор

Ресторанна галузь готова до співпраці з фермерськими господарствами, зокрема, готова до закупок великої кількості фермерської продукції. Про це під час свого виступу на першій національній аграрній конференції «Мільйон із гектара» заявив генеральний директор компанії «Системи швидкого харчування» («Картопляна Хата», «Піца Челентано») Марк Зархін.

За його словами, цього вимагають самі відвідувачі закладів харчування.

- Люди, які приходять до нас, вже починають чітко розрізняти за смаком, де продукція від великого виробника, а де від фермера. Наприклад, вони дуже незадоволені, коли відчувають на смак, що їм подали свинину, в відгодівлі якої використовувалися премікси. Тим самим вони все більше штовхають нас на створення нових сторінок в меню: фермерське, органічне, здорова їжа і так далі, — говорить він.

Крім того, за словами Марка Зархіна, споживачам стала важливою адресність продукції.

- Зазвичай кажуть: «Дайте нам, будь ласка, інформацію звідки і від якого фермера ви отримали ці продукти». Якщо така інформація є, продажі цієї продукції стрімко зростають. Це дуже важливо на сьогодні. І я думаю, що це не данина моді, це розвиватиметься довгі роки, — говорить підприємець.

Але є і проблеми у співпраці ресторанів з фермерськими господарствами.

- Навіть кількість, я вже не говорю про якість, яку пропонують нам фермери, абсолютно недостатня. На сьогоднішній день нас забезпечують тільки на 10 – 15% фермерською продукцією, а ми готові закуповувати до 80%, — підсумував ресторатор.

Українське сільгоспмашинобудування – перспективне для європейських інвесторів

Великий потенціал для інвестування має сфера українського сільгоспмашинобудування, наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з представниками нідерландської партії «Демократи 66», повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Він підкреслив, що ЗВТ з Євросоюзом — це великий стимул для України нарешті завершити розпочаті реформи, а для вітчизняних аграріїв — вийти на новий рівень виробництва та досягти європейських стандартів якості продукції.

- Наша мета — розробити та втілити у життя інвестиційні проекти з налагодження виробництва високопродуктивних зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої інноваційної сільськогосподарської техніки і обладнання, залучити великі міжнародні компанії, в тому числі голландські, для реалізації нових проектів в Україні. При цьому мова йде про інвестиції як у заводи, так і у технології, що стане великим поштовхом для розвитку українського фермерства, — сказав Олексій Павленко.

Таким чином, впевнений міністр, Україна має широке поле можливостей для нідерландського бізнесу.

Огляд підготував Орест Сарматський

Вибір читачів за тиждень

Відео