Ростислав Фук

Чи будуть переводити спеціалістів Повітряних сил у піхоту: пояснення Генштабу ЗСУ

Напередодні авіатехніки звернулися до народу з проханням про розголос

Один із бійців звернувся до українців від імені всього авіаційно-технічного персоналу Повітряних сил ЗСУ. За його словами, він вже понад 10 років виконує свою відповідальну місію на винищувачах МіГ-29. Від 2014 року бійці готують та обслуговують літаки, забезпечуючи бойові вильоти у найскладніших умовах. Про це пише ТСН.

Наші зусилля спрямовані на обслуговування, підтримку та відновлення авіаційної техніки. За цей час ми освоїли нові типи літаків та озброєння, надані нашими західними партнерами, також ми забезпечили навчання та відновлення льотного вишколу для випускників ХНУПС. Ми мали честь працювати поруч з такими легендарними льотчиками, як «Джус», «Карая», «Смерека» та іншими. Кожен із нас свято вірить у свою місію та вірність Батьківщині. Однак сьогодні ми стикаємося з реальним викликом, який може поставити під загрозу не лише саму основу нашої авіації, – висловився воїн.

Саме тому авіатехніки звернулися до народу з проханням про розголос. За їх словами, таке рішення ставить під загрозу захист цілих регіонів. Ба більше, ускладненим стане належне обслуговування авіації. 

Ситуацію з переведеннями спеціалістів Повітряних сил у піхоту прокоментували у пресслужбі Генштабу ЗСУ:

Генеральний штаб Збройних Сил України офіційно повідомляє, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних Сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується. Натомість Повітряні Сили ЗС України навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.

Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо.

Ситуація на фронті непроста, на багатьох ділянках бракує піхотинців. Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони, – зазначають у Генштабі.

Слід наголосити, що Головнокомандувач Збройних Сил України заборонив переміщення із займаних посад фахівців високотехнологічних спеціальностей та тих, які пройшли підготовку за кордоном на іноземних зразках озброєння та військової техніки.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео