Ростислав Фук

Для випускників Тернопільщини: яким буде блок з математики на ЗНО

Всього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань

Замість традиційного ЗНО у 2022 році випускники складатимуть у комп’ютерному форматі національний мультипредметний тест (НМТ). Про це розповіли на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Як ідеться в дописі, зокрема в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:  

  • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

У центрі зазначають, що блок НМТ з математики не міститиме завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. 

Зміст завдань відповідатиме чинній програмі ЗНО з математики. Програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі: 

«Числа і вирази»;

«Рівняння, нерівності і їх системи»;

«Функції»;

«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

«Планіметрія»;

«Стереометрія».

Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися  довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь, – кажуть в УЦОЯО.

Також зазначають, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. Для самостійного тренування варто використовувати: 

Завдання з математики оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. По 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали – за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від  0 до 30 балів.

Свій результат можна буде дізнатися після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео