Граф з Тернопільщини майже 250 років тому пообіцяв подарувати селянам костел
У селі Городниця Гусятинського району й досі пам’ятають історію сільського храму.
А розповів її кореспонденту «Терену»настоятель церкви Святої Трійці ієрей Василь Стефанець.
- Наш храм став власністю української громади у ті далекі й тривожні часи, коли незліченні орди татар зчиняли набіги на нашу землю, плюндруючи святині й поневолюючи наш православний люд, розповідає священик. - Місцевий поміщик, власник земель, на яких знаходилося село Городниця, польський граф з роду Забельських, переховуючись від ординців, заховався під престолом у місцевому костелі. Сидячи, він молився за свій порятунок і обіцяв, що коли Господь його врятує, то він цю культову споруду подарує місцевій православній громаді. Вороги не знайшли його, Господь чудом врятував. Граф виконав свою обіцянку і передав українцям костел. Сталося це у 1772 році.
Відтоді церква Святої Трійці належить православній громаді с. Городниця. Вдячні жителі села разом із нащадком графа Забельського поховали жертводавця у подарованій ним церкві, де він спочиває і до сьогодні. Про цю подію свідчить меморіальна дошка, яку встановили у 1847 році.
Багато священиків служило у цьому храмі й кожен зі своєю громадою намагався утримувати церкву у належному стані. Попри скруту, кожен парафіянин хотів внести свою лепту у розбудову святині. Так багатодітний батько Михайло Цимбала продав частину поля і купив світильник. Цей шедевр ручної роботи ось уже 100 років освітлює храм.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«209239,209237,209238»]У 90-х роках минулого століття керівник місцевого колгоспу Володимир Петрів разом із громадою взявся за капітальний ремонт церкви, який успішно закінчили. Проект реконструкції храму безкоштовно виготовив Ярослав Кондришин, який керував будівельними роботами.
- Нині ми всіляко намагаємося підтримувати й оновлювати нашу святиню, пам’ятаючи її давню історію, - розповів священик Василь Стефанець.
Фото автора