Ростислав Фук

На Тернопільщині будують артгараж за мільйон гривень (відео)

Загалом було подано 311 заявок від громад з різних куточків України, з яких експертне журі обрало 10 громад-переможниць

Артгараж за мільйон гривень збудують у Чорткові, повідомляють у пресслужбі міської ради.

Влітку 2023 року громадська організація «Центр дослідження суспільства» (Cedos) спільно з з Western NIS Enterprise Fund оголосили конкурс грантів для громад на створення або оновлення фізичних просторів центрів спільното творення. Загалом було подано 311 заявок від громад з різних куточків України, з яких експертне журі обрало 10 громад-переможниць. Кожна із них отримала по 1 млн грн на розвиток центрів спільнотворення. Серед них – проєкт «Бібліотечний АртГараж» із Чортківської громади.

У рамках проєкту встановлюють модульний павільйон на місці аварійного гаража та створять «Бібліотечний АртГараж» у дворику бібліотеки. Проєкт реалізовується також за співфінансування бюджету Чортківської громади. Станом на сьогодні профінансовано вже 292 629 грн.

Важливо зазначити, що немало коштів вдалось залучити через краудфандинг від Чортківської громади – в місті і за кордоном. Організаторки загалом зібрали близько 100 тисяч гривень зі зборів. Зовсім скоро «АртГараж» стане публічним простором для згуртування, підтримки та взаємодії різних груп містян, створення дружнього середовища для спілкування, проведення заходів та генерації ідей для розвитку міста, – йдеться в повідомленні.

Фото, відео Чортківської міської ради

Вибір читачів за тиждень

Відео