Ростислав Фук

На Тернопільщині судитимуть директорку школи за колабораціонізм

Обвинувачену оголосили у розшук, оскільки вона переховується від правосуддя

Слідчі Тернопільського управління СБУ скерували до суду обвинувальний акт щодо чергової колаборантки, яка на посаді «директорки школи» допомагала загарбникам реалізовувати ворожу політику в сфері освіти у тимчасово окупованих районах Запоріжжя. Про це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ області.

Під час досудового розслідування встановлено, що 33-річна жителька Бердянська ще до початку повномасштабного військового вторгнення росіян працювала директоркою Партизанської загальноосвітньої школи.

Після захоплення села Новопавлівка окупантами вона добровільно пішла на співпрацю з ворогом та погодилася й надалі очолювати навчальний заклад, який органи окупаційної влади перейменували у «Государственное казенное учреждение общеобразовательную организацию Запорожской области «Партизанская средняя общеобразовательная школа» Бердянского района», – йдеться в повідомленні.

Перебуваючи на керівній посаді, підозрювана активно впроваджувала освітні «стандарти» держави-агресора. Зокрема, вона силоміць нав’язувала дітям навчання російською мовою, а тим батькам, чиї діти не бажали відвідувати заняття у зросійщеній школі, погрожувала позбавленням батьківських прав та переслідуванням незаконних силових структур окупаційної влади.

Правоохоронці кажуть, колаборантка переконувала вчителів у необхідності співпраці з окупантами. Вона запровадила у школі навчальні плани за зразком російської федерації, а всі українські підручники наказала замінити їхніми російськими «аналогами».

Служба безпеки завершила документування протиправної діяльності підозрюваної і направила до суду обвинувальний акт із доказами її вини. За порушення частини 3 статті 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України їй загрожує покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Розслідування проводилося за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Обвинувачену оголосили у розшук, оскільки вона переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території. Тривають комплексні заходи для її притягнення до фактичної відповідальності.

Обвинувачену оголосили у розшук, оскільки вона переховується від правосуддя

Фото з відкритих джерел та СБУ

Вибір читачів за тиждень

Відео