Ростислав Фук

Норвезькі благодійники передали 500 ліжок та постільну білизну для переселенців у Тернополі

Місцева влада шукає, де поселити пересленців, яких тимчасово прихистили у школах

Тернопіль, спільно з Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», за сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії закупили 500 ліжок, матраців, комплектів постільної білизни, ковдр та подушок для переселенців, які проживають у місцевих школах. Про це повідомили на сайті Тернопільської міської ради.

Так, днями у Тернопільську школу №28 передали частину ліжок для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли там тимчасовий прихисток.

Протягом всього періоду російської агресії ми завжди відчуваємо активну підтримку від наших іноземних партнерів, донорських організацій, що допомагають нам продуктами харчування, одягом, медикаментами тощо, - йдеться в повідомленні. – Наші заклади освіти стали тимчасовим прихистком для тисяч внутрішньо переміщених осіб, оскільки зараз навчання не проводиться. Однак наразі ми всі готуємося до початку нового навчального року, відповідно будемо облаштовувати інші місця, куди зможемо переселити осіб, що проживають у школах. Я дякую іноземним партнерам за таку масштабну підтримку, адже у Тернополі наразі зареєстровано більше 27 000 внутрішньо переміщених осіб.

Норвезькі партнери оцінили потреби в Тернополі та запропонували програму допомоги школам, які зараз приймають внутрішньо переміщених осіб. Це – частина систематичної допомоги з підтримки переселенців, яку спрямовують на покращення повсякденних умов життя людей.

Активні бойові дії тривають на сході та півдні України, тому багато людей звідти продовжують переміщуватися до інших регіонів, де кількість місць для розселення обмежена. Частина ВПО не має іншого вибору, як проживати в громадських закладах, визначених місцевою владою як колективні центри, зокрема, це п’ять шкіл міста Тернопіль, де реалізовано цей проєкт. Школи не призначено для проживання. Вони не мають необхідного обладнання для задоволення всіх потреб переміщеного населення. Цю допомогу спрямовано на покращення повсякденних умов життя людей, які зараз проживають у цих п’яти школах, – каже Екрам Нікола, регіональна менеджерка NRC.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео