Ростислав Фук

Новий дзвінок у школі, пішохідна доріжка: на що потратили кошти «Громадського бюджету» у Тернополі

Загалом за попередній рік вдалося реалізувати лише три проєкти

бюджети

На сесії міської ради заслухано та взято до відома підсумковий звіт про реалізацію проєктів «Громадського бюджету» у Тернопільській громаді. Про це повідомили на сайті Тернопільської міської ради.

За результатами голосування мешканців, до реалізації минулого року було відібрано:

  • 16 проєктів «Громадського бюджету»;
  • 37 проєктів «Шкільного громадського бюджету».

Загалом за попередній рік вдалося реалізувати лише три проєкти: «Громадського бюджету», зокрема: 

  1. «Благоустрій пішохідної зони на вулиці Львівській», в рамках якої облаштували нову доріжку на вул. Львівській;
  2. «Мій світ починається тут», а саме проведено роботи з благоустрою території біля пологового у лікарні №2 (реконструйовано входи та влаштовані пандуси для маломобільних груп, а також частково влаштоване покриття біля закладу і озеленення території).
  3. Щодо «Шкільного громадського бюджету», то реалізовано проєкт «Новий шкільний дзвінок і радіо», в рамках якого встановлений шкільний дзвінок та радіо у школі №5.

Інші проєкти не реалізувалися у зв’язку з воєнним станом, оскільки проведення робіт з реалізації проєкт Громадського бюджету не фінансувало казначейство. 

На поточний 2023 рік у бюджеті громади планується передбачити кошти на реалізацію проєкт Громадського бюджету, що не були реалізовані минулого року, у тому ж обсязі. Якщо відповідні роботи зможуть бути профінансовані казначейською службою, то і інші проекти Громадського бюджету будуть реалізовані, – йдеться в повідомленні.

Вільні залишки бюджетних коштів міської, які утворились станом на 1 січня 2023 року по загальному та спеціальному фондах на суму 248928,9 тис. грн направлять:

  • управлінню освіти і науки - на оплату праці педагогічним працівникам – понад 44 млн грн на реалізацію Шкільного та Громадського бюджетів;
  • управлінню ЖКГ на проведення поточного ремонту у місті та ремонту шляхо-мостового господарства;
  • відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення, зокрема, на програму «Здоров’я громади» та на зарплату медичним працівникам, придбання медичних препаратів, на проведення ремонтів у закладах охорони здоров’я тощо.

Також кошти спрямовуються управлінню соціальної політики на компенсацію земельних ділянок учасникам бойових дій, управлінням розвитку спорту, культури та мистецтв, стратегічного розвитку міста тощо.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео