Ростислав Фук

Омбудсмен прокоментував інформацію про «тимчасовий відступ» України від Конвенції з прав людини

За словами Лубінця, Україна подала таку заяву вперше у 2015 році, тоді народні депутати проголосували за відповідну постанову

Заява України, подана до Ради Європи, стосувалася часткового скасування запроваджених раніше обмежень щодо виконання низки пунктів Конвенції про захист прав і свобод людини. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

Нещодавно в одному з медіа з’явилася інформація, що Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав і свобод людини. Це викликало резонанс як серед ЗМІ, так і в суспільстві. Але інформація була подана викривлено! Йдеться не про обмеження прав людини, а про часткове скасування обмежень, які були застосовані раніше! Про це зазначається на офіційному сайті Ради Європи. Тобто обмеження Україна подавала ще до цього, а наразі вони не застосовуються», - зазначив омбудсмен.

За його словами, Україна подала таку заяву щодо відступу від зобов’язань Конвенції з прав людини уперше у 2015 році, тоді народні депутати України проголосували за відповідну постанову.

Йшлося про те, що відступ України від цих зобов’язань залишатиметься чинним до «повного припинення збройної агресії РФ». Наразі ж при кожному продовженні воєнного стану – Україна знову надсилає таку заяву до Ради Європи. Тобто це робиться систематично Міністерством юстиції України й такий крок – вимушений через воєнний стан, - пояснив уповноважений ВР.

Він запевнив, що при цьому на міжнародний імідж України це ніяк не впливає.

А в останній новині на сайті Ради Європи йдеться про те, що частково знімають заходи відступу від Конвенції. Тобто скасовують раніше подані обмеження, - заявив Лубінець.

Нагадаємо, Постійне представництво України при Раді Європи передало генеральному секретарю РЄ оновлену інформацію щодо відступу від зобов'язань, узятих відповідно до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, у зв'язку з воєнним станом.

Фото Укрінформ

Вибір читачів за тиждень

Відео