Тамара Коблик

Палата представників США пішла на канікули, не розглянувши законопроєкт про допомогу Україні

Керівництво Палати представників скасувало голосування у п'ятницю. Конгресмени повернуться до Вашингтона 28 лютого

Нижня палата Конгресу США пішла на канікули, залишивши без розгляду схвалений Сенатом пакет допомоги Україні. Як передає Укрінформ з посиланням на The Hill, Білий дім розкритикував за це спікера Палати Майка Джонсона.

Заступник речника Білого дому Ендрю Бейтс зазначив, що Джонсон скоротив робочий час і пішов на канікули «замість того, щоб покласти край шкоді, яку він завдає нашій національній безпеці».

Кожен день, коли спікер Джонсон спричиняє погіршення нашої національної безпеки, Америка програє. І кожен день, коли він відкладає голосування, авторитет республіканців у Конгресі перед американським народом падає, – зауважив Бейтс. – Утеча на дострокові канікули лише погіршує обидві проблеми.

Бейтс зауважив, що в Палаті представників зросла кількість демократів, оскільки на довиборах у Нью-Йорку у вівторок переміг представник Демпартії Том Суоцці замість усунутого за шахрайство республіканця Джорджа Сантоса.

Американський народ обурений шкодою, яку спікер Джонсон завдає національній безпеці Америки заради політики, як довели виборці у Нью-Йорку у вівторок, – сказав Бейтс.

За його словами, «замість того, щоб покласти край політизації безпеки країни, спікер Джонсон… тікає, відправляючи Палату представників на дострокові, незаслужені канікули, продовжуючи зміцнювати криваві воєнні зусилля Росії та іранський режим за рахунок американської національної безпеки, робочих місць у промисловості США та наших найближчих альянсів».

Керівництво Палати представників скасувало голосування у п'ятницю. Конгресмени повернуться до Вашингтона 28 лютого.

Президент США Джо Байден вже відреагував на те, що Палата представників пішла на канікули, не проголосувавши за законопроєкт, який включає допомогу Україні. Про це пише Українська правда.

Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута, - написав він у соціальній мережі X.

Нагадаємо, тиждень тому група сенаторів від обох партій представила законопроєкт, який передбачає посилення безпеки на кордоні, а також надання допомоги Україні та Ізраїлю.

Республіканці, які вимагали, щоб допомога Україні була поєднана з діями на кордоні, стверджували, що заходи захисту кордону недостатні, а Джонсон заявив, що пакет «умре» відразу після прибуття до Палати представників. Вважається, що таким чином він виконував забаганку експрезидента Трампа, якому невигідно вирішити питання міграції до виборів, на яких той сподівається здобути перемогу.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео