Орест Сарматський

Польські садівники через морози втратили врожай ягід (Агроновини)

1001 (Copy)

Минулий тиждень для польських фермерів виявився доволі складним. Температура опускалася нижче нуля та навіть доходила до позначки у -7 °C.

Польські садівники розповідають, що втратили великі частини врожаю яблук, лохини та суниці.

Про найбільші втрати заявляють ті, хто вирощує черешню, абрикос та сливу.

Температура повітря минулого тижня у Польщі була критично низькою, але, як зазначають фахівці, основні виробничі регіони не постраждали.

Окрім того, раніше багато садівників встановили системи захисту від заморозків, тобто втрат в них не буде.

Разом з тим фахівці повідомляють, що метою перебільшення втрат врожаю є підняття цін, адже ціна на фрукти та ягоди нижча, аніж минулого року, а запаси продукції ще доволі високі.

Джерело: kurkul.com

1002 (Copy)
1002 (Copy)

Ціни на батат цьогоріч будуть на рівні 70-80 грн/кг — фермер

Колишній учасник АТО Іван Павліш з Львівщини цьогоріч вдруге висадив плантація батату.

Прогнозує що ціни на культуру коливатимуться від 70 до 80 грн/кг.

Фермер-одноосібник розповів, що не планував працювати на землі, поки не отримав 2 га. Згодом придбав ще ділянку. Розпочав із вирощування сої та пшениці. Першу пробну ділянку батату фермер заклав на 0,25 га.

За його словами, для того, аби дозріти, батату потрібно 90 сонячних днів. Ґрунти теж підходять. Хоча батат часто називають солодкою картоплею, вирощувати його трохи складніше. Якщо картоплю можна просто закопати в землю і восени викопати цілий кущ, то для батату  треба спочатку проростити саджанець, а уже потім висаджувати на поле.

Зараз Іван Павліш уже заклав у парнику бульбини на пророщування, а висаджуватиме у відкритий ґрунт наприкінці травня.

– Основний сорт, на який я робив ставку, не зійшов узагалі. Натомість ті сорти, на які я не розраховував, непогано вродили.  Я зібрав близько 500 кг батату. Жодних домовленостей з ресторанами не укладав, бо взагалі не був упевнений, що з цього щось вийде. Потім я написав лише один допис у Facebook, –  і за два дні розкупили увесь батат. Купували вегетаріанці, спортсмени, молоді батьки, які хочуть для дітей щось смачніше і корисніше,  розповів Іван Павліш.

Цього року фермер планує збільшити ділянку для батату до 0,4 га. Уже має попередні домовленості про продаж з гуртовим ринком «Шувар».

– Торік я продавав по 60 грн за кг. Цього року, мабуть, буде трохи дорожче, бо подорожчало пальне і оплата праці. Ціна буде десь 70-80 грн за кг. Але це все одно дешевше, ніж імпортний. Китайський батат в «Ашані» коштує гривень 110-120 за кг, наш буде все одно дешевший, – зазначив Іван Павліш.

Джерело: kurkul.com

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео