Ростислав Фук

Радіодиктант Національної єдності: де шукати

Радіодиктант розпочнеться сьогодні, 9 листопада, об 11:00

Сьогодні, 9 листопада у День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу – Радіодиктанту національної єдності традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту стане українська письменниця та режисера Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева, повідомляють на сайті Українського Радіо.

Радіодиктант звучатиме по всій країні об 11:00 на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення. 

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном. 

Довідково

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови. 

Читайте також: Тернополяни разом з усією Україною писали диктант

Фото Романа Коляди

Вибір читачів за тиждень

Відео