Орест Сарматський

Що буде з цінами на хліб в Тернопільській області?

Схоже на те, що в Тернопільській області до кінця місяця вартість хліба зросте максимум на 5-7%. 

Принаймні, такий прогноз у цілому для України озвучив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин.

- Об’єктивні причини для зростання цін на хліб є. На жаль, не до кінця вирішені питання з агроносіями. Ті аукціони, що влаштовані по продажу дешевого газу, не можуть забезпечити всіх бажаючих “хлібопеків“ дешевим газом. Тобто, вони вимушені вкладати у виробництво хліба дорогий газ, — сказав Пендзин.

За його словами, також дуже проблемним є питання продовольчої пшениці, яку достатньо багато вивезли в листопаді.

- Мінімальна заробітна плата зросла в грудні, що теж буде лягати в ціну товару, — зазначив експерт.

Пендзин зауважив, що кожен місяць хліб додавав 2% до ціни.

Окрім того, Пендзин наголосив, що проблема не в ціні хліба, а в можливості, здатності людей його купувати.

- Держава має втрутитися та допомогти малозабезпеченим верствам населення прямими адресними допомогами для того, щоб їм здешевлювати (вартість — ред.). Проблема не в ціні хліба, а в можливості, здатності людей цей хліб купувати. Коли ми з вами говоримо про людей з достатньо високими доходами, я не думаю, що з них хтось знає, скільки реально коштує хліб. Якщо їм треба, то вони купують. Ми з вами, коли говоримо про вартість хлібу, ми говоримо в першу чергу з точки зору доходів малозабезпечених верств населення, — сказав Пендзин.

За його словами, на сьогодні є найбільшою проблемою те, що всі здешевлені ціни на соціально значущі продукти влада збирається погашати за рахунок бізнесу.

- Обмеження торговельної надбавки — це обмеження доходів рітейлу. Аукціони з обов’язкового продажу газу власного добутку приватними організаціями — це мінус доходи приватників. Жодної копійки в державному бюджеті не виділено на те, щоб дати адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення, — зауважив Пендзин.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео