Ростислав Фук

Що буде з ухилянтами, які не оновлять свої облікові дані після 18 травня: пояснення адвоката

З 18 травня набуде чинності оновлений закон про мобілізацію. З тієї дати чоловікам дадуть 60 діб для оновлення своїх облікових даних у ТЦК. До ухилянтів, які цього не зроблять за два місяці, застосують жорсткі правила мобілізації. Як саме діятимуть силовики, розповів адвокат Микола Максимов, пише Today.ua.

Військовозобов'язані чоловіки матимуть після 18 травня 60 днів, щоб актуалізувати свої військово-облікові дані. Якщо у визначений термін вони цього не зроблять, до них будуть вжиті жорсткі каральні та примусові заходи.

Як вчинять з ухилянтом, який не поновить своїх даних у ТЦК

За зверненням ТЦК, чоловіків, які не оновили своїх даних, оголосять в розшук. Очевидно, що карний розшук ухилянтами не займатиметься. Це доручать патрульним або дільничним поліцейським. А ті, перш за все, перевірять місце прописки чоловіка, який ховається від мобілізації.

Вони приїдуть туди, де проживає людина. Якщо особи там не буде, інформація повертається до ТЦК. Після цього ТЦК направляє вимогу військовозобов’язаному за адресою, яка йому відома, — сказав Микола Максимов.

На виконання вимоги також буде відведений час – 10 днів. Якщо й за ці 10 днів чоловік не з'явиться актуалізувати свої дані, тоді ТЦК звертатиметься до суду. Суд, своєю чергою, може обмежити ухилянту право на керування транспортом, а також накласти на нього штраф/ Розмір штрафу – до 25 тисяч гривень.

Якщо він цього штрафу не сплатить, то наступним кроком буде занесення його до реєстру боржників. У такому випадку можуть накласти арешт на майно ухилянта та заблокувати його банківську картку.

Крім того, на вулиці, у транспорті чи в будь-якому громадському місці чоловіків зупинятимуть для з'ясування особи та перевірки документів. Якщо з'ясується, що чоловік ухилянт, то його відразу примусово доправлять до ТЦК.

Якщо ТЦК звертається до поліції з метою доставлення розшукуваної особи до ТЦК, то відбувається адміністративне затримання. До людини можуть бути застосовані заходи примусу, передбачені кодексом про адміністративні правопорушення, — роз'яснив адвокат.

Він також зауважив, що навряд чи ТЦК будуть масово застосовувати усю цю послідовність дій. Адже такий обсяг роботи буде правоохоронцям не під силу. Отож, скоріше за все, ухилянтів відразу оголошуватимуть у розшук. Відповідно до попередніх підрахунків, в результаті можуть опинитися в розшуку близько 2 мільйонів чоловіків.

2 мільйони осіб можуть потенційно потрапити в розшук, якщо не оновлять дані. На законних підставах можна буде затримувати на вулиці, — уточнив правознавець.

 Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила 11 квітня в другому читанні законопроєкт про мобілізацію.  Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив положення щодо демобілізації.

Читайте також: У Міноборони розповіли, чи буде обов’язковою реєстрація військовозобов'язаних в е-кабінеті

Президент підписав закон про мобілізацію з 25 років

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео