![](/uploads/media/e2/3b/e23b1f00ee21a2af3c61851f27c3204e_orig_thumb.jpg)
Священник родом із Тернопільщини отримав Міжнародну премію святого Івана Павла II
Премія, заснована 2005 року, виокремлює особливі людські здобутки, покликаючись на діяльність та заповіти святого Івана Павла II
![](/uploads/media/bc/5c/bc5c3065ee9755677fd11f77f7e9902b_w640.jpg)
За прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей Міжнародну премію святого Івана Павла II отримав уродженець Бережан, ректор прокатедри Святої Софії в Римі, отець Марк Ярослав Семеген. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
Премія, заснована 2005 року, виокремлює особливі людські здобутки, покликаючись на діяльність та заповіти святого Івана Павла II. Її головна мета — відзначення особистостей зі світу Церкви, інституцій, політики, культури, професій та мистецтва, які в особливий спосіб відстоюють захист і просування святості життя в гармонії із християнськими принципами Католицької Церкви.
Відразу після смерті Святішого Отця ми з групою друзів із хвилюванням пригадували слова, що містяться в листі, з яким Іван Павло II звернувся до всіх вірних перед початком Ювілею 2000 року: «Всім тим, хто із пристрасною відданістю шукає нових прозрінь краси, щоб дарувати її світові», — діляться своєю метою та задумом організатори, — саме в той момент ми вирішили заснувати премію, яка би виходила за межі територіальних кордонів і відзначала людей, що впродовж життя присвячують себе поширенню принципів Магістеріуму та соціальної доктрини Католицької Церкви, спрямованої на захист святості кожної людини.
Із початком війни в Україні спільнота патріаршого прокатедрального собору Святої Софії одразу організувала потужний фронт підтримки українців як в Римі, так і в Україні. Парафіяльна спільнота на чолі з душпастирями та спільно з волонтерами працює, збираючи та надсилаючи сотні тонн допомоги в різні міста України, що найбільше страждають від жорстокої війни, а також всіляко підтримують переселенців у Римі, надаючи матеріальну, юридичну, психологічну та духовну допомогу.
Фото Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ