Віра Олександрович

Тернопільщина: відповідальність за повернення водія із вантажем з-за кордону лежить на перевізнику

Спростили порядок перетину державного кордону України для водіїв віком від 18 до 60 років. Перевізник може повідомити всі їхні дані - електронкою. 

Про це повідомили на сайті Тернопільської обласної ради за джерелами у ВРУ (Верховної Ради України). 

У дописі, зокрема, йдеться (цитуємо): «…Тисячі вантажних автомобілів щоденно виїжджають і повертаються із гуманітарним вантажем на територію нашої країни. Уряд і Мінінфраструктури, усвідомлюючи проблему, зробили все можливе, щоб надати законні підстави автомобільним перевізникам виконувати таку, вкрай необхідну в цей час, роботу…».

Отже, Постановою Кабінету Міністрів від 03.03.2022 р. за №194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» врегулювали питання бронювання водіїв. Так, йдеться про бронювання водіїв, які здійснюють:
- міжнародні вантажні перевезення;
- перевезення для потреб Збройних Сил України;
- перевезення медичних вантажів;
- вантажів гуманітарної допомоги.

Для отримання відповідного рішення перевізник має звернутися з даними про водіїв:
- або до Міністерства інфраструктури України;
- або до обласної, Київської міської військової адміністрації.

Інформацію про прийняте рішення про бронювання поданих осіб Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації, надсилають до Адміністрації Державної прикордонної служби для врахування під час виїзду та в’їзду в Україну громадян України, - пишуть на сайті Тернопільської облради. - Автоперевізники, які мають ліцензію на здійснення міжнародних вантажних автоперевезень можуть подати повідомлення як письмово, так і в електронному вигляді з використанням електронного кабінету перевізника Системи «ШЛЯХ» Укртрансбезпеки/ДСБТ (електронний сервіс «Заявка на перетин 18-60»).

При цьому урядовці наголосили: відповідальність за повернення водія на територію України після виконання перевезення лежить на перевізнику. 

До слова, послуги водіїв нині дуже потрібні аптечним мережам.

Довідка. З усіх питань щодо організації перевезень гуманітарних вантажів через державний кордон і всередині країни можна звертатися на багатоканальну телефонну лінію щодня з 08.00 до 17.00: + 38 (044) 334-43-04. Звернення до Мінінфраструктури щодо бронювання військовозобов’язаних водіїв слід надсилати листом на електронну адресу: zmiu98916@gmail.com.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео