Тернопільську книготерапію відвідали бійці-контрактники (фоторепортаж)
Вчора, 29 вересня, у Тернопільській міській бібліотеці №2 для дорослих відбувся вечір книготерапії і теплих розмов. Цього разу захід було присвячено 160-літтю з дня народження Івана Франка.
Книготерапія – це спеціальний проект бібліотеки №2, який періодично проводять для військових та бійців, що повернулися із зони АТО. Подібні заходи започатковано в рамках соціальної адаптації учасників антитерористичної операції.
- Захід «бібліотерапія» важливий, - каже Старший військовий капелан В’ячеслав Кізілов. - Ще рік тому мені зателефонувала Надія Качуровська, завідувачка Тернопільською міською бібліотекою №2 для дорослих, вона ж запропонувала, щоб ми бійців, і тих, хто перебував на передовій чи повернувся назад у 44-ту бригаду, в рамках соціальної адаптації могли хоч якось підтримати.
Саме це вперше минулоріч вселило велику надію у хлопців, адже всі відкриваються один перед одним, а головне – перед самим собою.
- …відкриваються серцем, душею, відкриваються своїм розумом. Діляться всім тим, що наболіло, і що криється дуже глибоко, - продовжує отець. - Надалі ми почали пропонувати відвідувати «Книготерапію» усім, кому це цікаво.
Бійці 44-ї окремої артилерійської бригади вчетверте відвідують подібний захід у кількості від 15 до 20 чоловік.
- Скажімо, ми самі бачимо на власні очі, як вони міняються, - розповідає В’ячеслав Кізілов. - Перший раз до мене було поставлено запитання: «ну Ви, отче, придумали таке, Ви б ще в театр нас зводили!?». Я сказав у відповідь: «ну, давайте, ми спочатку підемо, а потім ви дасте оцінку цим подіям. Коли ж хлопці виходили з першої зустрічі, то були шоковані. Очі світились! Я питав чи їм сподобалось, а вони відповідали, що будуть обов’язково приходити. Це було тією «першою ластівкою» і триває вже рік. Думаю, що такі заходи можна робити частіше.
Як організатори заходу, так і учасники-бійці задоволені подібним проведенням часу і мають надію на подальші зустрічі:
- Ця книготерапія - вже четверта, - каже завідуюча бібліотекою, пані Надія. – Цього разу в рамках програми «Бібліофест». Спасибі педагогічному університету, кафедрі мистецтв. Особливо, доценту Ларисі Дмитрівній Ороновській за співпрацю. Також 44-ій окремій артилерійській бригаді, а особливо, капелану В’ячеславу Кізілову. Також діткам 7 класу школи-колегіуму імені Йосипа Сліпого і педагогу-організатору Тетяні Заверусі.
Боєць Маріо переконаний, що такі заходи зближують:
- Ми українці і маємо знати свою історію, читати українську літературу і йти один одному назустріч. Дуже добре, що таку «книготерапію» проводять – вона зближує.
Фото автора