Ростислав Фук

Тернополян запрошують на прем’єру сучасної пластично-поетичної вистави (фото)

Вхід на виставу безкоштовний, за умови попередньої реєстрації

Прем’єра сучасної пластично-поетичної вистави «Ми – цілі» відбудеться 22 серпня, о 19:00 у креативному кластері Nа пошті в Тернополі.

Учасники вистави - не професійні актори, а студенти, графічні дизайнери, психологи-сексологи, тренери з фейс-йоги, вчителі та представники різних професій. Але завдяки кільком місяцям підготовки їм вдалося опанувати нові навички та підкорити сцену, а найголовніше - влитися в нове для себе середовище завдяки культурі.

Марія Панченко, що працює проджект-менеджеркою, переїхала до Тернополя з Києва у 2022 році. 

Мені дуже подобається, що з нами займається режисер та хореограф діючого театру. Відчувається їх професіоналізм та серйозне ставлення. Мені це важливо, бо подаючи заявку я переживала, що ми просто будемо збиратися і щось там робити на аматорському рівні. А насправді вийшло, що ти відчуваєш себе справжнім актором, переживаєш за кожну пропущену репетицію, стараєшся. Ще я кайфую від того, що кожне заняття несхоже на інше. Так, якісь вправи повторюються, але ти ніколи (окрім вже репетицій виступу) не знаєш, що тебе очікує. Всі вправи та навички з занять можна застосовувати і в звичайному житті, поза театром.  Теоретично ти можеш просто ходити займатися в театрі, навіть якщо не хочеш виступати, і отримувати шалений досвід. І це круто, бо не всі готові ж до сцени отак одразу, – розповідає Марія Панченко.

В основі вистави - твори авторів «розстріляного Відродження» та сучасних поетів і поеток, в тому числі самих учасників вистави. Таким чином режисер проводить паралель між сьогоденням та подіями сторічної давнини. 

Сьогодні всі ми - цілі, і, дякуючи ЗСУ, цілі. Життя під прицілом - небезпечне, але варте того, щоб вистояти, попри будь-які труднощі. Приліт ракети робить кам’яні стіни наших будинків не міцнішими від картону. І все - буквально - видається надміру крихким. Через метафору картону та заліза ми покажемо, що робить нас справді сильнішими, - ділиться молодий режисер Олег Тучапський. 

Над хореографією постановки працювала Анастасія Вовк. Посилюватиме емоційне враження від дійства музичний супровід одного з найстаріших в Україні колективів експериментальної електронної музики «ЗСУФ» та декорації Оксани Ладної.

Вхід на виставу безкоштовний, за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/y82Mgxt7SqE2kajg8

Фото Ольги Биндас

Вибір читачів за тиждень

Відео