Тамара Коблик

У Кременці впав мур XVII століття

Потік р. Ірва десятиліттями підмивав огорожу монастиря, внаслідок чого вона й зруйнувалася

У центрі Кременця впав 400-літній мур. Це цегляна огорожа, яка колись відділяла францисканський монастир від мирського життя. Колись окраса міста перетворилася на купу будівельного сміття. Про це повідомили на сторінці Кременецької громади у фейсбуці.

Кременецькі комунальники чистять потік р. Ірва, який десятиліттями підмивав огорожу монастиря, внаслідок чого вона й зруйнувалася. Роботи проводять за кошти бюджету Кременецької громади.

Побутове сміття, пластикові пляшки вже в 21 століття неподалік цього муру постійно створювали греблю на Ірві. Міська рада фінансує роботи з ліквідації цього сміття комунальним підприємством «Кременець благоустрій», - йдеться у повідомленні. - Ще акції з розчистки потоку проводила Кременецька екологічна ліга спільно зі студентами академії і медичного коледжу. Попри це, сміття з’являлося знову, при чому з шаленою швидкістю і в більшій кількості. Від того там стояла вода і підмивала мур. З плином часу цеглини ставали крихкими і в цьому році великі фрагменти стіни впали у воду. 

Фото зі сторінки кременецької громади у фейсбуці та відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео