Тамара Коблик

У Мінекономіки скасували скандальний наказ про бронювання деяких компаній

У Міністерстві будуть розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо

Міністерство економіки України скасувало бронювання для деяких технологічних компаній. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала міністр економіки Юлія Свириденко.

З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам час і потребам бізнесу, - заявила вона.

При цьому міністр розповіла, як виглядає процес бронювання.

Поясню на прикладі цієї ситуації: зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Відомство визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті, - зазначила вона.

За словами Свириденко, після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки.

На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників, - додала міністр.

Напередодні з'явилася інформація, що Мінекономіки забронювало від мобілізації працівників компаній Glovo, Visa та Favbet та деяких інших технологічних компаній строком на шість місяців. Відповідний наказ опублікував народний депутат та член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко. Про це пише РБК-Україна.

Вибір читачів за тиждень

Відео