![](/uploads/media/6c/a0/6ca03fd977265a75271732115521bbd9_orig_thumb.jpg)
У національному парку на Тернопільщині зацвіла сон-трава (фотофакт)
Поява перших квітів сону співпадає з початком сокоруху у берези і є ознакою початку весни, кажуть працівники парку
![](/uploads/media/4d/b1/4db1873c92df1c511e6f0e8378c58f86_w1920.jpg)
На території Національного природного парку «Дністровський каньйон» зацвіла сон-трава.
У парку зростають три види сону: сон великий, сон лучний та сон широколистий. Це отруйні багаторічні трав’янисті рослини заввишки 10-40 см із родини Жовтецеві –Ranunculaceae.
Поява перших квітів сону співпадає з початком сокоруху у берези – і є ознакою початку весни. Цвітіння триває 3-4 тижні. Свою назву – рослина отримала через те, що її квітки у вітряну погоду та вночі закривають свої пелюстки і низько схиляються ніби засинаючи, а у народній медицині цю рослину використовували як снодійний засіб, – пишуть на сторінці парку.
Усі види сону є рідкісними та занесені до Червоної книги України, а сон великий та широколистий також занесені до додатка 1 Бернської конвенції і охороняються на міжнародному рівні. ⠀⠀
Фото Національного природного парку «Дністровський каньйон»