Христина Рогач

У Тернополі відбувся «Бібліотечний Оскар-2025» (фото)

Захід провели з нагоди Всеукраїнського для бібліотек. Серед нагороджених – бібліотеки та працівники з Тернополя, Бучача, Шумська, Теребовлі та Байковець

Урочиста церемонія “Бібліотечний Оскар – 2025”, присвячена Всеукраїнському дню бібліотек, відбулася у Тернополі 29 вересня. Захід зібрав бібліотекарів, працівників культури, представників влади та громади. Цьогоріч свято проходило під гаслом “Бібліотека: збережемо майбутнє разом”, що підкреслює важливість бібліотек.

Дорога бібліотечна родино, вітаю зі святом! Книжка — це особлива магія, а ви — ті, хто її творить. Сьогодні бібліотекарі — не лише хранителі книг, а й місіонери правди про Україну. Ви допомагаєте людям знаходити знання і долати наслідки війни. Завдяки вашій креативності бібліотеки стають сучасними інформаційними центрами. Бажаю вам миру, здоров’я і світлих книг на полицях — книг нашої Перемоги, – привітала бібліотекарів Директорка департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Світлана Байталюк.

Під час нагородження відзначили переможців у п’яти номінаціях: “Краща міська публічна бібліотека”, “Краща сільська бібліотека”, “Бібліотека – інноваційний простір”, “Бібліотекар-новатор” та “За підтримку і розвиток бібліотек органами влади та благодійниками”. Серед нагороджених – бібліотеки та працівники з Тернополя, Бучача, Шумська, Теребовлі та Байковець, повідомляють у пресслужбі Тернопільської ОВА. 

Валерій Бачинський

“Бібліотечний Оскар — це не просто перевірка роботи бібліотеки, це підтримка і звернення громади, влади до бібліотечних працівників. Бібліотеки часто не впорядковані, нерідко не мають технічних засобів. І там, де це стається, ми їдемо до голів громад, показуємо, що є інше ставлення до бібліотек. Ми привертали і будемо привертати увагу інших громад, щоб бібліотеки в наш час збереглися і стали тими центрами, які сьогодні формують нашу національну гідність, – каже директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Валерій Бачинський.

Як повідомляють у пресслужбі Тернопільської міськради, грамотами Департаменту культури і туризму Тернопільської обласної військової адміністрації нагороджені завідувачка бібліотеки-філії №8 для дорослих Ганна Заставецька, бібліотекарка бібліотеки-філії №4 для дорослих Надія Магльована, завідувачка бібліотеки-філії №2 для дорослих Ольга Коненко та бібліотекарка бібліотеки-філії №2 для дітей Ірина Олійник. Цінні подарунки отримали головна бібліотекарка центральної дитячої бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи Галина Лойко та провідна бібліографка центральної міської бібліотеки Ольга Уніят.

Під час заходу відзначили кращих працівників бібліотек міста та області

Цьогоріч уперше вручали відзнаку «Бібліотечний Оскар-2025». У номінації «Краща міська публічна бібліотека» перемогу здобула бібліотека-філія №4 для дорослих Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи (завідувачка Анна Зімінська).

Читайте також: Від даркроманів до класики: що найчастіше читають у тернопільській бібліотеці.

Фото пресслужби Тернопільської обласної військової адміністрації, пресслужби Тернопільської міськради, Михайла Урбанського 

Вибір читачів за тиждень

Відео