Україна почала імпорт цибулі з Росії та Нідерландів (Агроновини)
Тижнем раніше цибулю в Україні вже почали експортувати трейдери з Казахстану і Узбекистану, а в кінці попереднього тижня з'явилися пропозиції цибулі з Нідерландів і Росії.
– Різке зростання цін на цибулю на внутрішньому ринку України спровокувало справжній ажіотаж. Не дивлячись на те, що ціни на цибулю в Росії теж динамічно зростають, ціни в Україні зараз майже в два рази вище, що робить експорт цибулі з Росії в Україну можливим, – йдеться в повідомленні.
За словами Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), це особливо актуально на тлі триваючих поставок російської картоплі на український ринок, адже ті ж трейдери можуть запропонувати і цибулю.
– Тим не менше, до російської цибулі є чимало претензій за якістю, тому я не думаю, що поставки цибулі з Росії будуть дуже масштабними, тому що можна купити якісну цибулю по тій же або навіть нижчій ціні в Нідерландах або Польщі. Крім того, рівно в три рази дешевше за свою цибулю просять постачальники з Узбекистану, і лише трохи дорожче експортери овочів з Казахстану. І навіть дорожча логістика робить такі поставки цікавими для українського ринку, – пояснює Ярмак.
Джерело: аgravery.com
Посівні площі під цукровими буряками в Україні скоротяться на 5%
Посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році складуть близько 190-200 тис. га, що майже на 5% менше ніж минулого року.
Підприємства «A’SPIK GROUP» розпочали посівну цукрових буряків Такий прогноз озвучив аналітичний відділ НАЦУ «Укрцукор».
– Цьогоріч посівні площі залишаться майже незмінними, можливе незначне скорочення до 5%. Насамперед це зумовлено ціновою ситуацією на ринку цукру. Проте, враховуючи перехідні залишки та цукор нового врожаю, дефіциту солодкого піску в Україні не буде, – пояснює Назар Михайловин, аналітик НАЦУ «Укрцукор».
Хоча погода була не надто сприятлива – відсутність вологи в ґрунті та різкі перепади температур – посівна кампанія стартувала в кінці березня.
– Незважаючи на низьку вологість і температуру ґрунту, можливі заморозки, посівні роботи ведуться досить активно, задля отримання максимальної користі для сходів. Першими почали висівати цукрові буряки в Хмельницькій області. Наразі найактивніше проводиться посівна в Львівській, Тернопільській, Полтавській та Київській областях, – зазначив аналітик. Додамо, що в 2019/20 МР працювало 33 цукрових заводи, які виготовили 1,48 млн т цукру та переробили 9,84 млн т цукрових буряків. Нагадаємо, цукрова галузь не постраждає через коронавірус.
Джерело: аgravery.com
Фото з допису