Уряд гроші дає, тернопільські чиновники не знають на що їх витратити

Гривны

Мінрегіон повідомив, що на даний час більше 80% коштів державної субвенції вже розподілено між проектами розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад, проте в місті, і у Тернопільській області, не знають куди витратити ці гроші, попри те, що не все у нас так гладко.

На відкритті чергового засідання комісії з розгляду поданих об’єднаними громадами заявок на інфраструктурні проекти, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода:

  • У багатьох селах і містах об’єднаних громад вже йде реалізація інфраструктурних проектів за підтримки держави. Там ремонтують дитсадки, школи, водогони, купують комунальну техніку, відкривають ЦНАПи тощо. Там люди бачать, що недаремно прийняли рішення про об’єднання. Але, на жаль, є і такі громади, які через брак досвіду, фахівців, чи з інших причин усе ще не квапляться з подачею заявок на інфраструктурні проекти. Вони мають розуміти, що часу на використання коштів субвенції усе менше. Кожна невикористана гривня - це втрата можливостей для розвитку, це невиправдані очікування виборців, мешканців громади», - зазначив В’ячеслав Негода.

Станом на 1 серпня в цілому до Мінрегіону надійшло 936 проектних заявок від 151 об’єднаної територіальної громади на інфраструктурні проекти, які будуть реалізовані за рахунок державної субвенції. Загальна сума реалізації поданих проектів становить близько 805 млн грн (~80 % розміру субвенції). Однак, більша частина коштів субвенції все ще залишається без проектних заявок і значний залишок невикористаної субвенції є у Тернопільській області - це 16,7 мільйонів гривень.

Нагадаємо,що у 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 млрд грн. Кошти субвенції розподілятимуться між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою: в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Це від 960 тис. грн для найменшої об’єднаної громади до 23 млн грн — для найбільшої. Тому перейматися браком коштів не варто, варто лише боятися за те, що у нашій області не вміють вміло використовувати усі шанси.

Вибір читачів за тиждень

Відео