В тернопільській лікарні проводять унікальні операції на судинах

Унікальні для медицини Тернопільщини операції на судинах виконуються у Тернополі виключно у центрі ендоваскулярної хірургії другої Тернопільської міської лікарні. За три з половиною роки кваліфіковану медичну допомогу отримали більше ніж 1000 пацієнтів із різними захворюваннями судин серця, мозку та інших органів.

Служба ендоваскулярної хірургії на базі хірургічного відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2 та єдина в нашій області агіографічна операційна створені 30 листопада 2011 року, повідомляє відділ охорони здоров'я Тернополя.

Перше оперативне втручання у новій операційній виконане 27 грудня 2011 року.
На виконання програми “Здоров’я тернополян”, яка затверджена міською радою, створене відділення серцево-судинної рентгеноендоваскулярної хірургії на 10 ліжок, що дає змогу забезпечити більшу доступність краян до сучасних медичних послуг.

За три з половиною роки це більше ніж 1000 пацієнтів із різними захворюваннями судин серця, мозку та інших органів, виконані унікальні для медицини Тернопільщини операції, які виконуються виключно у центрі ендоваскулярної хірургії другої міської лікарні, пише 20хвилин.

Bтручання на коронарних артеріях виконують при гострому інфаркті міокарда (ГІМ) і гострому коронарному синдромі - відновлено прохідність судин серця у більш ніж 300 пацієнтів, що дало змогу вперше за останні 25 років знизити смертність при ГІМ на 5,2 % (з 14,5 % у 2013 році до 9,3 % за 12 місяців 2014 року). Планово для попередження ГІМ відновлено прохідність судин у більш ніж 130 пацієнтів. Діагностичні коронарографії виконані у 164 хворих.

Чимало виконано стентування ниркових артерій при злоякісній вазоренальній (або нирковій) гіпертензії та неефективній консервативній терапії, а також виконані стентування сонних артерій при транзиторних ішемічних атаках (тобто мікроінсультах) для попередження важкого ішемічного інсульту. Фахівці відділення іиконали понад 150 операцій зі стентування артерій ніг для попередження ампутацій нижніх кінцівок при облітеруючому атеросклерозі судин нижніх кінцівок.

Понад 30 випадків - ургентні видалення тромбів з легеневої артерії та постановка кава-фільтрів при тромбоемболії легеневої артерії. Емболізація маткових артерій при фіброміомі матки – зробили понад 60 пацієнткам.

За результатми селекторної наради МОЗ України з регіонами 15.09.2015 року під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського, Тернопільщина визнана однією із тих областей, яка вдається до найбільш ефективного методу реперфузійної терапії – первинного коронарного стентування.

До слова, смертність при інфарктах міокарда на Тернопільщині зменшилася на 5% завдяки наданню клаліфікованої медичної допомоги.

Джерело: www.0352.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео