Тамара Коблик

Військовозобов'язаним планують вручати повістки онлайн

До початку війни база мобільних номерів чоловіків призовного віку була майже повністю сформована

У Верховній Раді розглядають можливість вручення повісток військовозобов'язаним через месенджери. 

Про це в ефірі телемарафону розповів народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки України Федір Веніславський.

Він зауважив, до початку війни база мобільних номерів чоловіків призовного віку була майже повністю сформована. Тому «технічні можливості дозволяють надіслати повістку онлайн».

На рівні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки ми наразі розглядаємо питання удосконалення законодавчих підстав для вручення повісток, у тому числі можливість відправляти чоловікам, які підлягають мобілізації, повідомлення про необхідність з'явитись у центр комплектування за допомогою месенджерів, тобто відправляти повістки онлайн. Наразі розглядаємо можливість усунення бюрократичних проблем, пов'язаних з цим питанням, - заявив Веніславський.

Читайте також: Повістки можуть вручати у громадських місцях: у тернопільському військкоматі пояснили нюанси мобілізації

Він також визнав, що дійсно є певні проблеми з мобілізацією, тому що «через війну є дуже багато внутрішньо переміщених осіб, серед яких багато чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, але оскільки вони перебувають не за місцем реєстрації, і не всі стали на військовий облік за місцем фактичного проживання, є проблеми з призовом».

Нагадаємо, неявку до військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) після належного отримання повістки в Україні кваліфікують як ухилення від мобілізації. Це тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років відповідно до статті 336 Кримінального кодексу.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео