Ростислав Фук

Як отримати статус учасника бойових дій: поради ветеранів

Юристи Українського ветеранського фонду готові надати безплатну консультацію

З проханням отримати статус учасника бойових дій (УБД) звертаються до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Про це повідомили у пресслужбі Українського ветеранського фонду.

Для цього найперше потрібно надати довідку  про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією росії проти України.

Статус УБД отримується:

  • за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців;
  • за особистим зверненням військовослужбовця;
  • за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Хто приймає рішення чи надавати військовослужбовцям статус УБД:

  1. комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Їх утворюють в Міноборони, МВС, Мін’юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісі Генерального прокурора, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС
  2. міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яка утворюється Мінветеранів у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання, та стосовно осіб, що перебували в добровольчих формуваннях до набрання чинності Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Якщо ви потребуєте допомоги з отриманням статусу УБД, але не знаєте, які документи підготувати та куди, то юристи Українського ветеранського фонду готові надати безплатну консультацію. Залишайте свої звернення: https://cutt.ly/s9Asnpo.

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаватимуться у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Проєкт реалізується спільно з Незалежною антикорупційною комісією - НАКО - NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.

Вибір читачів за тиждень

Відео