![](/uploads/media/68/3c/683cf1a897743b2178235d5bd82948db_orig_thumb.jpg)
Якими будуть тарифи на опалення та електроенергію у новому році на Тернопільщині
Уряд обіцяє не піднімати ціни до кінця опалювального сезону
![](/uploads/media/a0/83/a083e44e0066d1e2b2eyz39d8d0e70e0_w640.jpg)
Ціна на електроенергію для населення буде збережена до 30 квітня. Кабмін продовжив дію положення щодо покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної військової адміністрації.
Рішення ухвалено з метою доступності електроенергії для побутових споживачів через складну економічну ситуацію внаслідок повномасштабної військової агресії рф.
Об’єкти енергетичної інфраструктури залишаються під прицілом росіян і потребують інвестицій для відновлення і ремонтів. Та попри це держава залишається соціально відповідальною і гарантує своїм громадянам стабільність цін на електропостачання. Тому вартість електроенергії на рівні 2,64 грн за кВт*год буде збережена. Це має надзвичайно важливе значення для підтримки побутових споживачів у період опалювального сезону, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Цього року в області своєчасно розпочали опалювальний період 2023/2024 року, який проходить стабільно, без виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій.
Усі об’єкти критичної інфраструктури галузі забезпечені резервними джерелами енергії. Підготовлено запаси матеріалів та обладнання: генератори, паливно-мастильні матеріали, буржуйки, дрова та вугілля тощо.
На котельнях централізованого теплопостачання встановлено три когенераційні установки, які будуть працювати у випадку відсутності електроенергії.
До закінчення опалювального періоду усі споживачі забезпечені природним газом за пільговою ціною: населення – 7,96 гривень, бюджетні установи – 16, 39 гривень. Відповідно до Меморандуму між Урядом та органами місцевого самоврядування тарифи на тепло та гарячу воду не піднімалися.
З метою впровадження розподіленої генерації розвивається відновлювальна енергетика області: у 1,8 раза у порівнянні із 2019 роком збільшились встановлені потужності об’єктів відновлювальної енергетики та у 3 рази - обсяг виробленої електричної енергії з ВДЕ.
На сьогодні частка відновлюваних джерел у загальному виробництві електроенергії в Україні досягла 13%, в області – близько 19 %.
Фото з відкритих джерел