Жительці Тернопільщини за борщівську вишиванку пропонували 8 тисяч доларів (фото, відео)

Сорочку, якій вже понад 100 років, Дарія Пилипів отримала у спадок від бабусі

Дарія Пилипів отримала борщівську вишиванку в спадок від бабусі. Жінка – жителька села Стрілківці Борщівської громади. Сторічна сорочка вишита чорними нитками, пише Суспільне.

Сорочка, в яку я одягнута, має більш як 100 років. На нашу землю нападали татари і вбивали чоловіків. Оплакуючи своїх рідних, дівчата постановили собі сім поколінь тримати жалобу. Я вважаю, що ці якраз покоління наших бабусь, прабабусь – якраз це були ті останні покоління, які ходили в жалобних сорочках, які вишивали чорними нитками, – розповіла жінка.

За словами Дарії Пилипів, саме її бабуся Федора Бойко й вишивала цю сорочку:

Моя бабуся уродженка 19 століття, 1889 року. Взірець на рукаві, який йде навскоси, коштував досить дорого, – півтора злотого за цей взірець платила бабуся. Той, що спереду взірець – коштував злотий. На той час це були великі грош.

У жінки не раз хотіли купити вишиванку, якось пропонували 8 тисяч доларів.

Я стояла на подвір'ї. Їхала по дорозі дорога машина. Вийшов з машини пан і питає: «Чи немає сорочки чорної на продаж?». Жінки переглянулися та й кажуть: «В цієї жінки є». Але я сказала, що сорочка не продається. А він: «То хоч покажіть». Ну, звичайно, я сорочку показала йому. Йому очі засвітилися і він хотів би купити цю сорочку. А я кажу: «Я такої сорочки не продаю, ця сорочка ціни не має».

За словами Дарії Пилипів, кожна вишиванка – це вишита доля.

Фото, відео Суспільного

Вибір читачів за тиждень

Відео