Тамара Коблик

Жителька Лановеччини вирощувала на своєму городі 33 кущі конопель

Загалом з початку року правоохоронці задокументували 75 фактів незаконного вирощування нарковмісних рослин

Виявляти культивування наркотичних рослин на присадибних ділянках жителів області продовжують поліціянти. Днями знайшли 33 рослини коноплі на городі жительки Лановецької громади. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Загалом з початку року правоохоронці задокументували 75 фактів незаконного вирощування нарковмісних рослин. На даний час 17 особам оголошено про підозру за ст.310 (посів або вирощування снодійного маку чи конопель)ККУ. Також поліціянти склали 8 адмінпротоколів за двома статтями КУпАП: ст.106-1 (невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снодійного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки) та ст. 106-2 (незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку чи конопель).

Поліціянти нагадують: за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин настає адміністративна відповідальність, передбачена статтею 106- 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі від 306 до 1 700 гривень.

За вирощування від 100 до 500 рослин маку або від 10 до 50 конопель передбачена кримінальна відповідальність за частиною 1 статті 310 Кримінального кодексу України (покарання - штраф, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років); понад 500 рослин маку або понад 50 конопель — кримінальна відповідальність за частиною 2 статті 310 Кримінального кодексу України (покарання – від 3 до 7 років позбавлення волі).

Фото ілюстративне

Вибір читачів за тиждень

Відео