
«Жовтогарячий мікрофон»: у Тернополі проводять вечори декламації віршів (фото)
До літературників можуть долучитися усі охочі, хто має бажання спробувати декламувати вірші улюблених поетів та власні. А глядачі можуть прийти послухати поезію і цікаво провести час

Декламувати вірші улюблених поетів та власні можуть усі охочі на літературних вечорах під назвою “Жовтогарячий мікрофон”. Такі заходи вже третій рік проводять здебільшого у креативному кластері Na пошті, а також у місцевих бібліотеках та кафе. Про ідею створення літературників розповів Терену співзасновник громадської організації “Жовтогарячий мікрофон” Арсен Любачівський.
Колись під час відпочинку в Греції ми сиділи разом з колишнім співзасновником нашої організації Максимом, і я почав просто декламувати вірші Шевченка, які вчив, коли був малий. Він спершу зробив на мене великі очі. Потім відкрив телефон і почав читати свої вірші. І ми так сиділи двоє. Згодом до нас долучилися ще люди. І у нас організувався перший неформальний “Жовтогарячий мікрофон”, – пригадує він.

Зібрали друзів, знайомих. Було класно
Згодом вони почали повноцінно організовувати літературні вечори у Тернополі. Перший такий захід відбувся 26 листопада 2022 року, але тоді він ще навіть не мав назви.
Це було людей 15, напевно. Ми зібрали всіх друзів, знайомих, пару людей приїхали зі Львова, Хмельницького. І вийшов такий, як кажуть, ламповий вечір. Було класно, – розповідає Арсен.
Назва “Жовтогарячий мікрофон”, як каже він, з'явилася спонтанно, можливо, через пожовкле тієї осені листя.
Літературники проводять не дуже часто – орієнтовно раз-два в місяць, а іноді й раз у два місяці. Дізнатися про них можна на інстаграм-сторінці “Жовтогарячого мікрофона”, де перед кожною зустріччю викладають афішу. Також там потрібно зареєструватись, як декламатор (-ка). Для відвідувачів, які хочуть просто послухати та насолодитись атмосферою, вхід за донат від 60 грн на благодійну банку на потреби ЗСУ.
Це можливість цікаво і корисно провести час
Літературні вечори – це можливість задекларувати свої, чи запозичені вірші на сцені.
Можливість круто провести час, почути нові вірші, нові поезії, нових талантів, і просто відпочити. Найбільший акцент ми робимо саме на корисному та цікавому проведенні часу. У приємній атмосфері при свічках, разом з друзями та віршами. Наша мета – показати нових та цікавих авторів. Так само для декламаторів, можливість спробувати себе на сцені, перед публікою, як то воно. Чи публіка сприймає їхні вірші, або їхню декламацію. Це дуже крутий для них ривок, тому що вони можуть послухати критику, якою б вона не була, щось змінити у собі і прагнути кращого, – розповідає Арсен Любачівський

Він також додає, що до літературників може долучитись кожен, хто має бажання спробувати себе. Адже мистецтво має бути доступним всім. Відвідувачі, люблять такі літературники через часом незвичні формати. Бо декламувати можна гуморески, пісні, іронічні вірші.

Авторка: Тетяна Макогон
Фото авторки