24 листопада в історії Тернопільщини

Цього дня народилися:

Воронюк Володимир (1918, м. Бучач — 31.07.2008) — український художник, поет, прозаїк, режисер, педагог, критик.

voroniuk_v-_-grave_photo

Данилевич Віктор (1898 (за іншими даними 1892), с. Тилявка, нині Шумського району — 1962 (за іншими даними 1963), Осінніки (за іншими даними Свердловськ), нині РФ) — український археолог, етнограф. Член товариства «Просвіта».

Музичка Андрій (1886, Доброводи —  8.09.1966, Семипалатинськ) — історик літератури, професор Одеського ІНО, дослідник нової української літератури.

muzychka_andrij_vasylovych

Прядун Петро (1954, с. Краснолука Лановецького району  — 13.10.2014, США) — український радянський футболіст.

pryadun

Фаринюк Павло (1938, с. Мушкарів, Борщівський район) — український кінорежисер-документаліст, сценарист. Заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2009).

Цей день в історії Тернопілля:

1941 року - почала функціонувати прокуратура при окружному суді м.Тернополя. Її очолював Мар'ян Вашевські, уродженець м.Гримайлова Гусятинського району.

2013 року - на Театральному майдані відбулася позачергова сесія Тернопільської міської ради та велелюдне віче на підтримку євроінтеграційного курсу України.

24 листопада всі американці відзначають День друзів. Повна назва цього свята — День придбання друзів, а також здійснення впливу на людей. Щороку це свято обов'язково проводиться з використанням ідей відомого психолога та письменника Дейла Карнегі. Він народився саме 24 листопада в 1888 році, тому це свято відзначають у знак поваги до цієї людини, чия книга «Як здобувати друзів та впливати на людей» до цих пір залишається бестселером у багатьох країнах світу.

Вперше книга Карнегі про завоювання друзів була опублікована в 1936 році. Людина, завдяки якій з'явився День друзів в США, виросла у бідній сім'ї, яка з усіх сил намагалася дати синові хорошу освіту. Карнегі закінчив педагогічний коледж і під час навчання завжди намагався виділитися серед однокурсників, подолавши свій комплекс неповноцінності. Саме так він знайшов ефективні методики налагодження відносин з людьми, про які пізніше розповів у своїх книгах.

Вже багато років поспіль його книга «Як придбати друзів ...» особливо активно розкуповується саме в цей день — 24 листопада.

druzi

П’ятницю після Дня подяки в США з особливим нетерпінням очікують шопоголіки і співробітники роздрібної торгівлі: в цей день стартує різдвяний сезон розпродаж. Чорна п’ятниця – день, коли кишені покупців порожніють, зате магазини роблять величезну касу.

chernaya-pyatnica

Щороку в четверту п’ятницю листопада люди в багатьох країнах світу на добу відмовляються від будь-яких покупок, нагадуючи собі про те, що надмірне споживання – небезпечна тенденція. Саме цього дня громадські активісти закликають максимально розсудливо ставитися до своїх покупок і виступають проти суспільства споживання.

Ідея цього свята-акції зародилася 1992 року в Америці. З ініціативою відмовитися від покупок виступив канадський журналіст естонського походження Калле Ласн. На його думку, причину фінансової кризи потрібно шукати не в ліквідності або нерегульованих ринках, а в культурі надлишкового і бездумного споживання. Найбільш відомий аргумент апологетів акції полягає в тому, що в країнах із високим рівнем життя проживає лише 20 відсотків населення земної кулі, а використовують вони понад 80 відсотків усіх природних ресурсів Землі.

2001 року за підтримки сайту Adbusters ця акція набула всесвітнього масштабу, День відмови від покупок, окрім Мексики, Канади і США, пройшов іще в 55 країнах. Наразі до проведення подібних акцій приєдналося ще 10 держав.

Умови участі в цій акції прості – протягом 24 годин потрібно відмовитися від будь-яких придбань. Крім того, активісти проводять акції під девізом «Заради миру на землі нічого не купуй!», щоб привернути увагу громадськості. Акції є мирними демонстраціями в торговельних центрах, а також показами «антирекламних» роликів, які повідомляють про те, що середній житель США купує в п’ять разів більше товарів, ніж мексиканець, вдесятеро більше, ніж китаєць, і в тридцять разів більше, ніж громадянин Індії.

День відмови від покупок (Buy Nothing Day) відзначають після американського Дня подяки, тобто в традиційний час початку різдвяних розпродажів у всьому світі. Цього дня магазини отримують від 20 до 50 відсотків свого річного виторгу, а в масовій тисняві в найбільших торговельних центрах щороку гинуть люди. Не без сарказму четверту п’ятницю листопада називають «чорною п’ятницею» (Black Friday).

b_449e715e401d90b20862d88703397ac9

Кожної останньої п’ятниці листопада в Україні святкують День логіста. І хоча свято неофіційне, його не можна залишити без уваги.

Кваліфікований логіст координує пересування товарів безпосередньо від точки виробництва до місця реалізації. Це відповідальна посада, що вимагає від виконавця уважності, зосередженості та здібностей до аналітики. Саме від роботи логіста залежить, чи прийде потрібний товар до обумовленого терміну, і якою буде кінцева вартість доставки.

Професія логіста досить популярна, оскільки такий фахівець потрібен в усіх компаніях, чия діяльність пов’язана з виробництвом, торгівлею і доставкою будь-яких товарів.

Іменини сьогодні святкують Віктор, Максим.

Це цікавоТернопільщинаТернопільіменинникисвятоімениниТерен