23 березня в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
військовик, кооператор Корнель Бородайко (1897, с. Вулька, нині Волиця Бережанського району – 16. 05. 1993, м. Чикаґо, США);
краєзнавець, громадський діяч Кіндрат Гаврилюк (1911, с. Гриньки, нині Лановецького району – жовтень 2005, м. Тернопіль; похований у с. Бережанка Лановецького району);
підприємець, громадський діяч Андрій Зазуляк(1973, м. Чортків);
правник Петро Касперський (1952, с. Велика Плавуча, нині Козівського району);
господарник, краєзнавець, громадський діяч Юхим Макотерський (1933, с. Ванжулів, нині Лановецького району);
директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх (1978, м. Тернопіль);
депутат обласної ради Володимир Мисик (1986, м.Тернопіль).
педагог, доктор філософії Теодор (Федір) Приймак (1876, с. Малий Ходачків, нині Тернопільського району після 1934, місце смерті невідоме);
громадський діяч Михайло Ракочій (1898, с. Настасів, нині Тернопільського району – 24. 03. 1954, США);
фотокореспондент, громадський діяч Ізидор Романський (1947, с. Струсів Теребовлянського району);
навідник аеромобільно-десантного взводу аеромобільно-десантної роти аеромобільного-десантного батальйону військової частини А0284 Олександр Філь (1995, м.Бережани - 16.08.2014, Хрящувате, Луганська область). Олександру Олеговичу Філю присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бережани» посмертно. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
економіст, фінансист, менеджер, меценат Валентин Штопко (1975, м. Тернопіль).
Цей день в історії Тернопілля:
23 березня 1940 року - почали працювати Монастириська центральна районна бібліотека та центральна дитяча бібліотека.
23 березня 1944 року - війська Першого українського фронту в ході Проскурівсько-Чернівецької операції зайняли Борщів та Чортків.
23 березня 1990 року - перша сесія Тернопільської міської Ради народних депутатів XXI скликання прийняла постанову про національну символіку, один із пунктів містив рішення про встановлення українського національного прапора на будівлі міської ради поруч з державним прапором УРСР.
23 березня 1992 року - Романа Гром'яка призначено Представником Президента України у Тернопільській області. Перебував на цій посаді до 15 січня 1994 року.
23 березня 1995 року - рішенням виконкому Збаразької міської ради №178 затверджено герб Збаража. Автор проекту - А. Гречило. Опис герба: «У синьому полі Св. Юрій у сірому одязі, верхи на срібному коні із золотою гривою і хвостом, вбиває золотим списом зеленого змія». Святий Юрій є заступником міста і походить з родового герба князів Збаразьких, які володіли поселенням ще з XV ст.
Щороку 23 березня за ініціативи Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) під егідою ООН проводиться Всесвітній день метеорології, або Всесвітній метеорологічний день.
Одним з найбільш сонячних місць на Землі вважається Мертве море, де в році приблизно 330 сонячних днів, а ось найменше сонця бачать на архіпелазі Північна Земля, де воно світить лише 12 днів на рік. Самим дощовим місцем планети є один з островів на Гаваях, де на горі Уай-Аль-Аль буває в році 350 дощових днів, під час яких випадає в середньому більше 10 м опадів. Самий сильний вітер був зареєстрований в американському штаті Оклахома, його швидкість досягла 512 км/год! Сильніший снігопад зафіксували в Каліфорнії більше 50 років тому, де на одному з гірськолижних курортів випало близько 5 м снігу за 6 днів безперервного снігопаду.
Кожного року з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.
У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.
Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.
В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік.
Іменини сьогодні святкують Віктор, Галина, Анастасія, Леонід, Денис, Ніна.